5 krajín, ktoré by v budúcnosti mali hostiť CS:GO major

0

Major je vo svete CS:GO veľká vec. Nepochybne ide o najdôležitejší turnaj ako pre hráčov, tak pre fanúšikov. Každý tím, ktorý dokáže získať označenie major šampióna sa zapíše do dejín. Už o necelé 2 týždne sa začína ELEAGUE major, všetky dôležité informácie sme o ňom zhrnuli v tomto článku.

Valve spolupracovalo s 4 rôznymi organizátormi (DreamHack, ESL, MLG a aktuálne ELEAGUE), pričom turnaje sa konali v 5 rôznych krajinách – vo Švédsku aj v Poľsku sa major konal 2x, v Nemecku 3x, raz v Rumunsku a USA (čoskoro 2x). Nárast popularity CS:GO by mohol znamenať rozšírenie tohto prestížneho turnaju do viacerých lokalít po celom svete. Pre tento rebríček budeme brať do úvahy len krajiny, kde do dnešného dňa nebol žiaden major.

5. Kanada

Aj napriek veľkej hráčskej komunite je Kanada stále malým hráčom vo svete CS:GO, hlavne v porovnaní s ich susedom USA. Medzi jej najznámejších hráčov patrí shroud z tímu Cloud9, ktorý sa plne môže sústrediť na svoje highlighty na reddite, keďže sa na major nedostal. Úspešných pár mesiacov zažíva aj duo NAF-FLY a stanislaw pôsobiaci v tíme OpTic Gaming. Kanada hostila veľké turnaje ako DreamHack, ESWC či Northern Arena a major by v tejto krajine určite zožal úspech.

4. Brazília

O temperamentnosti brazílskeho národu niet pochýb, ukázalo nám to aj grandfinále ESL Pro League S4. Brazília bola dlho ignorovaná a pozornosť sa upierala hlavne na európske krajiny, to však zmenil príchod SK Gaming (Luminosity) a Immortals (Tempo Storm). SK Gaming sú dvojnásobní major šampióni a major v ich krajine by bol preto logickou vecou. Immortals sa na major zatiaľ nedokázali prebojovať, možno si to však šetria na domácu premiéru. Veľkú zásluhu na vybudovaní CS scény v Brazílii nesie Fallen, in-game líder SK Gamingu a jeden z najlepších AWPerov sveta. Jeho kolega Coldzera je hodnotený ako najlepší hráč v CS:GO, keď sa dokonca stal najlepším e-šport hráčom roku 2016.

3. Dánsko

Skvelá infraštruktúra, bohatá história v CS, veľká hráčska komunita a možno najlepší profesionálni hráči sveta. Áno, reč je o Dánsku. Najväčšie tímy sú Astralis a North, pričom druhý menovaný sa len nedávno upísal slávnemu futbalovému klubu F.C. Copenhagen. Vedenie klubu prejavilo záujem organizovať turnaje na ich domovskom štadióne Parken, čo ešte viac zvyšuje šancu, že by sme tu raz mohli vidieť major. Astralis ani North zatiaľ nezískali titul major šampióna, avšak na najbližšom turnaji by s ich formou mohli zamiešať karty.

2. Rusko

Pri spojení Rusko a CS:GO človeku napadnú slovné spojenia ako Mother RUSSIA, RUSH B RUSH B, prípadne viacero ikonických nadávok. Na ruských hráčov sa v matchmakingu snáď najviac nadáva, no v profesionálnej scéne majú viacero šikovných zástupcov. Guardianovi spoluhráči flamie a seized patria medzi opory Natus Vincere a na majori bude ich tím jeden z favoritov. V Rusku sa nedávno konal turnaj EPICENTER, ktorý mal od ľudí skvelú odozvu a v kombinácii s ruskými fanúšikmi by sme tu mohli vidieť major, na ktorý by sme len tak nezabudli.

1. Francúzsko

Osobne mi príde nepochopiteľné, že Dánsko a Francúzsko ešte nemali tú česť hostiť major. Francúzsko má na profesionálnej scéne množstvo špičkových hráčov a čo je hlavné, doniesli domov už 2 major tituly. Pri predstave spojenia výletu do Paríža a navštívenia CS:GO majoru by veľa ľudí neváhalo a turnaj by sa vypredal do pár dní. Pred domácim publikom by zo seba hráči ako KennyS či shox určite dali maximum.

Je len otázkou času, kým sa bude major konať v niektorých zo spomenutých krajín. Na Česku a Slovensku je pravdepodobnosť menšia, no nikdy nehovor nikdy. Koniec koncov, keď mohol byť v Rumunsku, môže byť aj u nás.

Pridaj komentár