Astralis ide bomby! SK Gaming zdolali 2:0 a vo finále ELEAGUE sa postavia tímu OpTic

0
Foto: hltv.org

Astralis aj OpTic Gaming vyhrali svoje semifinálové súboje a postavia sa proti sebe vo finále druhej sezóny ELEAGUE. Astralis si poradili s SK Gaming 2:0 (16:11 Overpass, 16:12 Train), OpTic takisto jednoznačne zdolali FaZe Clan 2:0 (16:3 Train, 16:12 Overpass).

Neviem, čo spôsobil príchod hráča gla1ve do tímu Astralis, no bol to výborný ťah. Dáni sú odvtedy ako vymenení a ich výkony sa rapídne zdvihli. Pred mesiacom-dvomi by Astralis nezdolali SK Gaming pokiaľ by sa hrali mapy ako včera (prepáčte fanúšikovia Astralis, ale je to pravda).

Overpass a Train sú 2 najlepšie mapy SK Gamingu a Astralis sa toho nezľakli. Od mája (května) tohto roku SK na mape Train dokonca neprehrali a ťahali šnúru 17 víťazstiev! Dáni však na Traine vyhrávali 11:0 na CT strane a vyhrali aj napriek tomu, že SK dokázali znížiť na 13:10 (dokonca sa nekonal ani choke!).

Za zmienku stojí aj to, že Astralis konečne prešli cez semifinále. Ich večné prekliatie v podobe vyradenia v semifinále je minulosťou. Ukončili to tým najlepším spôsobom, výhrou nad najlepším tímom sveta.

2v5 retake

Kjaerbye!


V druhom semifinále sa stretli OpTic a FaZe Clan. Favoritmi boli FaZe aj napriek tomu, že OpTic podávajú skvelé výkony. Hralo sa na rovnakých mapách ako v súboji Astralis vs SK Gaming, avšak v opačnom poradí. Prvá mapa bola Train a to, čo OpTic vykonali svojmu súperovi, čakal málokto.

OpTic vyhrali Train 16:3 a to treba zmieniť, že začínali na T strane a prehrali prvé 2 kolá! Ak by FaZe nezískalo kolo s pištolami, bez problémov sme mohli vidieť 16:0. Miestami mi bolo FaZe až ľúto, keďže stále čakajú na väčší úspech a je vidno, že sa snažia. Príchod karrigana z tímu Astralis im výrazne pomohol a s jeho pomocou sa vyrovnajú tým najlepším.

OpTic sú však na koni a FaZe s tým nič nevedeli spraviť. Overpass mali Američania celý zápas pod kontrolou a vyhrali 16:12.

Finále Astralis vs OpTic Gaming sa začína už dnes o 22:00.

Pridaj komentár