Astralis vyhrali IEM Katowice a potvrdili post najlepšieho tímu sveta!

0
Zdroj: hltv.org

Astralis v grandfinále zdolali FaZe Clan 2:1 na mapy a stali sa šampiónom IEM Katowice 2017. 

Nemožno pochybovať o tom, že Astralis je v súčasnosti najlepším tímom sveta. Z posledných 6 veľkých turnajov vyhrali až 3 a nastolili novú éru dominancie. Grandfinále v Katowiciach poskytlo množstvo skvelých momentov, cez esá až po clutche. Výhram tímu Astralis na mapách Overpass a Nuke výrazne pomohli hviezdne momenty dupreeho. Ktovie ako by sa to vyvíjalo nebyť nádherného esa a 1v3 clutchu (videá nižšie).

Astralis si za výhru na turnaji odnáša 104 tisíc dolárov, zatiaľ čo FaZe Clan si prilepší o 44 tisíc.

1. Mapa: Cache [16:9 pre FaZe Clan, polčas 10:5]

Hneď na prvej mape sa do seba tímy pustili naplno a dali nám jasne najavo, akým smerom sa bude tento večer vyvíjať. Prvé kolo vyhrali Astralis na CT strane, no force-buy na čele s NiKom a jeho deaglom fungoval perfektne, pričom FaZe Clan vyhral aj ďalšie 4 kolá a viedol 5:1. Astralis s námahou vyhrali ešte pár kôl a polčas skončil 10:5 v ich neprospech. Neuveriteľný polčas odohral Kjaerbye, ktorý mal po 15 kolách skóre 19:7 a rating 2.03. Najbližšie mu bol rain s ratingom 1.39.

Po výmene strán Astralis vyhrali prvé 3 kolá a dýchali svojmu súperovi na krk, no FaZe Clan sériou 4 kôl získali pohodlný náskok a mapu nakoniec vyhrali 16:9. Zaujímavosťou je, že FaZe vyhrali v druhom polčase všetky kolá až po zneškodnení bomby.

2. Mapa: Overpass [16:12 pre Astralis, polčas 6:9]

Astralis mali opäť lepší vstup do mapy, no aj napriek zisku prvých 3 kôl celkovo vyhrali do polčasu len šesť. Išlo o nízke číslo hlavne pri zvážení toho, že to bol ich vlastný pick a jedna z ich najlepších máp. Po výmene strán FaZe Clan ani do štvorice nevyhral kolo s pištolami, no stále si dokázal udržať náskok jedného až dvoch kôl.

Za stavu 9:11 pre FaZe Clan prišiel hviezdny moment hráča dupreeh, keď ubránil B site a do štatistík si zapísal eso s deaglom. Od toho momentu Astralis pustili len jedno kolo, mapu získali v pomere 16:12 a vyrovnali stav série na 1:1.


3. Mapa: Nuke [16:12 pre Astralis, polčas 10:5]

Tretia mapa mala veľmi podobný priebeh ako Cache. Jediný rozdiel bol v tom, že tentokrát mali navrch Astralis. FaZe Clan začínali na T strane a mali problém sa dostať cez dobre zohranú obranu súpera. Za stavu 10:3 dokázali získať posledné dve kolá a polčas nakoniec skončil pre nich celkom dobrým výsledkom 10:5.

Astralis sa začínali ocitať v problémoch, keď ich súper po výmene strán znížil už na 10:9. Kľúčový moment prišiel za stavu 14:12 pre Astralis, keď dupreeh ostal sám proti trom, dokázal položiť bombu a navyše kolo aj vyhral. Poskytnutý matchpoint dánsky tím bez zaváhania využil a v sérii získal vedenie 2:1. Zaujímavosťou je, že až v druhom polčase tejto mapy FaZe Clan prvýkrát vyhrali kolo s pištolami.


4. Mapa: Inferno [16:13 pre Astralis, polčas 6:9]

FaZe Clan mal na predchádzajúcich mapách problém s pištolovými kolami. Tentokrát sa im počas nich darilo, no ďalšie kolá im nevychádzali. Astralis aj napriek prehre v prvom kole získali vedenie 5:1 na T strane, no FaZe vytiahli všetky tromfy a polčas otočili v svoj prospech ziskom deviatich kôl.

Po výhre v prvom kole druhého polčasu mali FaZe všetko vo svojich rukách. Zrejme neskúsenosť a nervozita ich dostala zo správnej cesty a Astralis razom viedli 13:11. Po zrovnaní stavu na 13:13 dánsky tím vyhral posledné 3 kolá a zaslúžene sa stal šampiónom IEM Katowice 2017.


Pridaj komentár