Astralis vyhrali skupinu C na ELEAGUE S2

0

Astralis prekvapili hlavných favoritov skupiny, NaVi a SK, a postúpili do playoff druhej sezóny ELEAGUE z prvého miesta v skupine C.

Hneď prvý súboj sme videli „šláger“ medzi NaVi a SK, kde SK porazili NaVi 16:10 na mape Train. NaVi sa buď spoliehali na šťastie, že z dvoch zostávajúcich máp (Train-Nuke) bude náhodne vybraný Nuke, alebo si až moc verili. Pri aktuálnej forme SK na mape Train (pred zápasom mali na tejto mape bilanciu 20 výhier z 21 odohraných zápasov) nie je moc rozumné nechávať veci na náhodu. S1mple bol zďaleka najlepší hráč zápasu s ratingom 1.41, no ani to Ukrajincom nepomohlo k výhre.

Druhý zápas sa hral medzi Astralis a ALTERNATE aTTaX. Pre dánskych Astralis to bol must-win ak chceli premýšľať o postupe do playoff. Astralis úlohu zvládli a porazili aTTaX bez väčších problémov 16:6 na mape Nuke.


V zápase víťazov medzi Astralis a SK boli Brazílčania favoritmi, no Astralis mali výhodu nepredvídateľnosti. Astralis ešte nehrali na LAN turnaji od príchodu novej posily gla1va a ťažko sa dalo povedať, čo od nich očakávať. Dáni to zvládli na jednotku, keď porazili SK 16:13 na mape Overpass a postúpili do playoff z prvého miesta. V oboch zápasoch mal gla1ve dobré štatistiky a ukázal sa byť platným členom tímu.

Dnes je na programe Bo3 zápas porazených o 20:00 medzi NaVi a ALTERNATE aTTaX. NaVi je v tomto súboji jasným favoritom a očakáva sa, že o 23:00 sa v Bo3 postaví proti SK Gamingu o posledné postupové miesto do playoff.

Pridaj komentár