Astralis zdolali NaVi a postúpili do semifinále!

0
Foto: hltv.org

Natus Vincere po dominantných výkonoch v skupinovej fáze narazili na súpera, ktorý bol nad ich sily. Astralis do playoff postúpili až po 5 zápasoch, čo ich mentálne zocelilo a po väčšinu zápasu mali priebeh pod kontrolou.

V súboji proti NaVi vyhrali 2:1 na mapy a dali jasnú správu celému svetu, že tento major je ich. Ako vždy dev1ce hral neuveriteľne, človek by niekedy uvažoval, či je z tejto planéty.

Prvú mapu Overpass Astralis vyhrali presvedčivým spôsobom a dali svojmu súperovi jasný odkaz. V prvom polčase NaVi získali len 3 kolá na CT strane. Po výmene strán NaVi vyhrali kolo s pištolami, no force-buy od Astralisu fungoval perfektne a NaVi boli v problémoch. Astralis pustil ešte 3 kolá, celú mapu však vyhrali 16:7 a viedli v sérii 1:0.

Kjaerbye s ratingom 1.54 a dev1ce s ADR 109.3 boli hlavnými lídermi na prvej mape. Z tímu NaVi sa predviedol len flamie, ktorý podával skvelé výkony po celý turnaj. Najnižší rating mal slovák Guardian.

Na druhej mape bol v prvom polčase presne opačný priebeh. NaVi na T strane Mirage rýchlo vyhrávali už 7:0 aj 9:1, no vlastnými chybami prišli o pohodlné vedenie. Astralis získali zvyšných 5 kôl polčasu a vrátili sa späť do hry. Po výmene strán sa karta obrátila, Astralis získali prvé 4 kolá a razom viedli 10:9. NaVi získali jedno kolo, no Dáni ďalšími 4 kolami v rade vyhrávali už 14:10 a mali blízko k postupu do semifinále. Svoju silu a skúsenosť však ukázali aj NaVi, keď šiestimi kolami vyhrali mapu 16:14. Najväčšiu zásluhu na tom mal GuardiaN a s1mple, pričom druhý menovaný za stavu 14:14 zabránil položeniu bomby a bol to jeden z rozhodujúcich momentov.

Samozrejme s1mplovi treba udeliť kredit za orientáciu a správne rozhodnutie, no išlo o typický choke tímu Astralis. A to už sme mysleli, že prekliatie je preč..

NaVi tretiu mapu Dust 2 začali na CT strane, no lepší vstup do zápasu mal ich súper. Astralis viedli 4:0 aj 6:2, od toho momentu však NaVi ovládli polčas, keď ho vyhrali 8:7. V druhom polčase Astralis pustili len 2 kolá a mapu vyhrali 16:10! Astralis sú tak v semifinále a NaVi na turnaji končia.

Pridaj komentár