Attacker, fancy1 a somebody v TyLoo skončili

0

Najúspešnejší čínsky CS:GO tím kompletne prehádzal zostavu. YuanZhang „AttackeR“ Sheng a YuLun „fancy1“ Cai spolu s trénerom QiFang „Karsa“ Su boli z tímu prepustení, zatiaľ čo HaoWen „somebody“ Xu bol vyhodený kvôli kontaktovaniu iných organizácií.

Hráči mali s organizáciou stále platný kontrakt, no aj napriek tomu sa somebody snažil kontaktovať iných hráčov ohľadom vytvorenia nového tímu. Somebody za tento skutok dostal ban z viacerých turnajov, vrátane WCA, Pro Gamer League, ESL a WESG.

Foto: hltv.org

Attacker, fancy1, karsa a somebody podali vyhlásenie pre hltv.org:

„V prvom rade, hráči nikdy nemali kontrakt s TyLoo v písomnej podobe. Organizácia sľúbila, že všetci hráči budú mať rovnaký plat, ale svoj sľub nedodržali. Mo, DD a fancy1 dostali ponuku na zvýšenie platu a nemali o tom povedať svojím spoluhráčom. Mo a DD ponuku prijali, fancy1 odmietol.

Attacker, somebody a karsa tým boli rozhorčení. Organizácia nedodržala svoj sľub rovnakého platu pre všetkých, tak sa hráči rozhodli odísť. Potom sa TyLoo spojilo s organizátormi turnajov, aby im mohli udeliť ban.“

TyLoo sa najbližšie predstavia 12. januára na turnaji WESG s prizepoolom 1,5 milióna dolárov (najvyšší v histórii CS). Z pôvodnej zostavy ostal v tíme len Mo a DD, TyLoo tak bude hrať s 3 náhradníkmi:

Ke „Mo“ Liu
Hui „DD“ Wu
Zhen „HZ“ Huang
Likan „ryk“ Luo
Lei „bottle“ Mao

Pozn.: V kauze je stále veľa nejasností, ak budeme poznať nové detaily, budeme vás informovať.

Pridaj komentár