Coldzera sa stal najlepším e-šport hráčom roku 2016!

0

Coldzera vyhral ocenenie The Game Awards za najlepšieho hráča z e-športu roku 2016, keď dostal najviac hlasov spomedzi piatich nominovaných.

Coldzera aktuálne hrá za SK Gaming, ku ktorým sa pridal v júli (červenci) minulého roka (vtedy ešte Luminosty Gaming). S tímom vyhral obidva major turnaje roku a na oboch dokonca získal status najlepšieho hráča turnaja. Takmer na každom turnaji sa dokázali dostať aspoň do semifinále, pričom Coldzera mal vždy výrazný vplyv na výsledok zápasu.

Coldzera získal najviac hlasov spomedzi 5 nominovaných: Faker (SK Telecom T1, League of Legends), Coldzera (SK Gaming, CS:GO), Byun-Hyun Woo (Starcraft 2), Infiltration (Team Razer, Street Fighter V), HungryBox (Team Liquid, Super Smash Bros).

Len pre zaujímavosť: SK Gaming aktuálne hrajú v playoff ELEAGUE, ktoré prebieha v Atlante. Keďže sa odovzdávanie cien konalo v Los Angeles, Coldzera musel cestovať na Game Awards do LA a späť do Atlanty, keďže už dnes o 23:00 hrajú semifinále. Spolu je to približne 7000 kilometrov a 10-12 hodín cesty. Snáď to jeho výkon v hre nijak neovplyvní.

Pridaj komentár