Disco Doplan: Keď sa sny menia na skutočnosť

0
Foto: epsilon-esports.com

Niet pochýb, že Švédsko vychovalo už množstvo kvalitných hráčov a bezpochyby ide o veľmoc Counter-Strike scény. Dôkazom je aj nová posila Fnaticu, disco doplan. Dá sa povedať, že Joakim Gidetun je na profesionálnej scéne CS:GO úplný nováčik, no aj napriek tomu sa upísal jednému z najlepších tímov sveta.

Na reddite sa objavil screen spred 2 rokov, kde ešte neznámy disco doplan píše, že hľadá tím. Svoju púť začal už keď mu bolo 12 a v 19tke sa rozhodol, že obyčajný MM mu je málo. Na pro scéne sa objavil až vo februári (února) tohto roka, keď sa upísal tímu Cringe Gods. Zatiaľ čo sa najlepšie tímy sveta pripravovali na prvý major s dotáciou 1 milión dolárov, disco doplan trénoval a snažil sa presadiť.

Prvé úspechy prišli po tom, ako Epsilon Esports odkúpil Cringe Gods. V Epsilone dokázali vyhrať PGL 2016 s dotáciou 100.000 dolárov, za zmienku stojí aj 3-4. miesto na Gfinity CS:GO Invitational, kde boli vyradení neskoršími víťazmi EnVyUs. Na krátku chvíľu sa predstavil aj ako stand-in v tíme NiP namiesto pytha.

Už spomínaný screen z redditu:

„Moje meno je Jocke, je mi 19 a som zo Švédska. CS som začal hrať keď mi bolo okolo 12. Aktuálne hľadám tím, takže ak potrebujete dobrého hráča, dajte mi vedieť! Supreme-Global, aj keď na tom moc nezáleží“

„Vďaka chalani, len dúfam, že ma raz nájde dobrý tím, aby sme spolu dokázali zázraky!“

Foto: reddit.com
Foto: reddit.com

 

Pridaj komentár