ELEAGUE major: Analýza a predpoveď prvého kola (2. časť)

0
eleague-major-den-prvy

Prvú časť tohto článku nájdete TU.

 

Natus Vincere > mousesports

NaVi sú jedným z hlavných favoritov na titul a nepochybujem o tom, že to v tomto súboji dokážu. Po príchode s1mpla vyhrali hneď prvý veľký turnaj ESL One New York, kde vo finále zdolali Virtus.Pro. Odvtedy boli ich výkony veľmi nepresvedčivé, no verím tomu, že motivácia vyhrať major ich privedie k dobrému výsledku. GuardiaN stále bojuje sám so sebou a je ten pravý čas, aby sa jeho stará forma vrátila. Nezabúdajme na flamieho, ktorý je podľa mňa jeden z najviac nedocenených hráčov. Veľký faktor môže byť absencia taktického ducha od Zeusa, avšak pri palebnej sile, ktorou NaVi figuruje, by občasnú chybu v rozhodnutiach mali ustáť.

Mousesports sa vždy nejakým spôsobom dostane na major a keď už tam je, nič nedosiahne. Tentokrát v kvalifikácii najprv prehrali s HR, aby následne vyhrali proti Spirit, TyLoo a Immortals. Spolu s EnVyUs tak mali najľahšiu cestu na major. Mouse nepochybne majú skvelých hráčov, no tímové výkony to nedokazujú, podobne ako u NaVi. NiKo si našiel dobrého parťáka v loWelovi, ktorý bol jeden z hlavných dôvodov, prečo sa mouse dostali na major. Aj napriek tomu je Natus Vincere jednoducho lepším tímom a ak by tento zápas nejakým spôsobom prehrali, bolo by to len kvôli im samým.

[socialpoll id=“2414579″]

Liquid < EnVyUs

Liquid je pred každým majorom podceňovaný a nakoniec nám všetkým vytrú zrak. Na MLG sa dokázali dostať do semifinále, v Kolíne dokonca až do finále. Tentokrát to však bude iné – bez s1mpla. Pimp je síce dobrý hráč a slušná náhrada, no nie je to s1mple. Ku koncu roka Liquid podával hrozné výkony a ak sa tak budú prezentovať aj na majori, je celkom možné, že po 3 mapách budú už len ako diváci. Potenciál v tíme stále je, no ostáva nevyužitý. EliGE bol jeden z najlepších hráčov na MLG, keď spolu s nitr0m tvorili skvelú dvojku, jdm64 je výborný AWPer a Hiko len potrebuje naspäť sebavedomie, možno jeden z jeho famóznych clutchov.

EnVyUs je ďalším tímom, od ktorého sa moc neočakáva. Určite vyzerajú v lepšej forme ako pred poslednými 2 majormi, no stále to nestačí. Sebavedomie im mohla navrátiť výhra na čínskom turnaji WESG 2016, kde za titul získali takmer rovnakú čiastku, akou je dotovaný celý major. KennyS sa vrátil do starej formy a pravidelne podáva dobré výkony, SIXER zaplnil prázdne miesto po DEVILovi a NBK získal späť chuť hrať. Presným opakom je však Happy, ktorý bol vynechaný z francúzskeho super tímu, z čoho určite nebol „happy“. Za posledné 3 mesiace bol jeho rating na úrovni 0.98, čo je najmenej za celú jeho kariéru. EnVyUs v tomto zápase nie je vyslovene favoritom, vyzerá byť však v lepšej forme a tento zápas by mali zvládnuť.

[socialpoll id=“2414580″]

Astralis > GODSENT

Astralis, aktuálne najlepší tím sveta, ide na turnaj s jasným cieľom – vyhrať. Po príchode hráča gla1ve tím konečne zistil, čo a hlavne ako chce hrať. Dánsky celok mal famózny záver minulého roku, keď vyhral ECS S2 a skončil druhý na ELEAGUE S2. Dev1ce, dupreeh, Kjaerbye aj Xyp9x sú famózni fraggeri a gla1ve tomu dodal hlavu a pätu. Ako rýchlo však ovládli scénu CS, tak rýchlo im žezlo môže prebrať niekto iný. Musia poznať svoj cieľ, ostať sústredení a dať navždy zbohom ich večnému nepriateľovi – „choke“. Astralis boli známi tým, že dokázali prehrať vyhratý zápas. Súboj proti GODSENT však nie je semifinále a Astralis má všetky výhody na svojej strane.

Posledný súboj týchto dvoch tímov sa skončil jednoznačne 2:0 pre Astralis (16:3, 16:7) a v Atlante očakávam podobný výsledok. Už sa zdalo, že GODSENT našli harmóniu medzi hráčmi, keď bez problémov postúpili na major s bilanciou 3:0, no následne prišla kvalifikácia na DH Las Vegas a Švédi úplne pohoreli hneď v prvom súboji proti Pride Gaming. Z prehry boli tak zdrvení, že radšej odstúpili z čínskeho turnaja WESG a radšej trénovali na major. Rozhodnutie sa im nedá vyčítať, no odstúpiť z turnaju menej ako 24 hodín pred začiatkom je nanajvýš neprofesionálne. V tíme je problém najmä so sebavedomím, no v prípade, že by ho získali späť jednou či dvoma presvedčivými výhrami, mohli by sme od tohto celku vidieť pekný Counter-Strike. Flusha a vychádzajúca hviezda Lekr0 vôbec nehrajú zle a ak bude mať dobrý deň aj JW, mohli by súpera potrápiť. AK.

[socialpoll id=“2414582″]

FlipSid3 < FaZe Clan

FlipSid3 bol podobne ako Gambit veľkým prekvapením minulého majoru a spôsobili, že NiP sa muselo na ELEAGUE major kvalifikovať (čo nakoniec nezvládli). Skúsenosti v tíme má najmä legendárny veterán ešte z čias 1.6 markeloff, ktorý je pre tím určite veľkým prínosom. Samostatný článok by si zaslúžil zázrak WorldEdit, ktorý má rating 1.18 za posledné 3 mesiace. Nechcel by som byť jeho súperom, keď sa odtrhne z reťaze. Palebnú silu výrazne posilnil electronic a spolu s wayLanderom tvoria dobrú dvojku. Hoci FlipSid3 boli vždy nadpriemerným Tier-2 tímom, do prvého kola dostali príliš veľké sústo a to im môže podlomiť nohy.

FaZe Clan je ďalším príkladom, keď príchod hráča znamenal výrazný posun vpred. Tím vždy ovplýval palebnou silou a hráčmi so skvelým aimom na čele s hráčmi rain, aizy a kioShima, no chýbala tomu taktická stránka a cit pre hru. Posledné spomínané do tímu vniesol karrigan, ktorý prišiel z Astralisu a okamžite sa to prejavilo na výsledkoch. FaZe sa dostali do semifinále na troch turnajoch za sebou a nevyzerajú, že by mali v pláne poľaviť. Osobne sa teším na minisúboj sniperov allu a WorldEdit. Málokto v tomto súboji dáva šance FlipSid3 a ťažko sa tomu diviť, no aby sme neostali prekvapení tak ako každý major.

[socialpoll id=“2414583″]

Pridaj komentár