Fnatic v playoff, G2 a mousesports skončili

0
eleague-major

Štvrtý deň na ELEAGUE Majori znamená, že spoznáme všetky tímy postupujúce do playoff a tímy, ktoré na turnaji skončili. Istú miestenku v štvrťfinále majú po včerajšom dni NaVi a Virtus.Pro,  s turnajom sa rozlúčili HellRaisers a FlipSid3.

Do playoff sa dokázali prebojovať aj Fnatic, ktorí prehrali len úvodný zápas s G2. V ďalších 3 súbojoch zdolali postupne North, mousesports a dnes EnVyUs. Na mape Cobblestone vyhrali 16:11 aj napriek tomu, že Francúzi vyhrali polčas 8:7 na T strane. Fnatic pôsobivým výkonom ovládli dianie v druhej polovici a zaslúžene vyhrali. Hrozný zápas odohral SIXER, keď za celú mapu získal len 9 killov. V poslednom súboji musia podať skvelý výkon všetci, vrátane SIXERa. EnVyUs majú 2 výhry a 2 prehry, posledný súboj rozhodne o ich osude. Olofmeister a Krimz postúpili do playoff na všetkých desiatich majoroch, čo je skutočne pôsobivé.

So svojim výkonom určite nemôžu byť spokojní v tíme G2 Esports. Mali presne opačný vývoj ako Fnatic, keď práve proti nim vyhrali prvý zápas a všetky ďalšie prehrali (Virtus.Pro, Astralis, North). Dnes sa proti dánskemu tímu North skutočne nechytali, keď polčas prehrali 4:11 na T strane Overpass. Chvíľu to vyzeralo na možný comeback, no zlý výkon hráča Scream bolo citeľne poznať. 8 fragov za 25 kôl preňho určite nie je typické. G2 tak na turnaji definitívne skončili a opäť sa nedokázali dostať do playoff. North majú po 2 prehrách na konte aj 2 výhry a rozhodne sa až v poslednom súboji dnes večer.

Mousesports opäť raz zopakovali ich typický priebeh majoru. Najprv je istý náznak nádeje, že by konečne mohli niečo dosiahnuť a potom úplne pohoria. Najprv ich zdecimovali Natus Vincere 16:3, no výhrou nad HR 16:7 sa dostali späť do hry. Prehry proti Fnaticu a dnes proti Liquidu však znamenali ich koniec. Proti Liquidu prehrali 16:4 na mape Nuke, niet k tomu moc čo dodať. Jedine Niko a chrisJ hrali celkom kvalitne, ostatní hráči sa vôbec nechytali. Spiidi mal za 20 kôl len 1 kill! Naopak Liquid predvádzajú na turnaji celkom slušný Counter-Strike, 2 výhry a 2 prehry je viac ako sa od nich očakávalo.

Dnes pred sebou máme ešte 6 zápasov, pričom poznáme 3 z nich (ostatné 3 sa vylosujú po tom, ako budeme poznať všetky tímy s 2 výhrami a 2 prehrami).

Pridaj komentár