ELEAGUE Major: Natus Vincere a Virtus.Pro postúpili do playoff

0

Tretí deň na ELEAGUE Majori so sebou priniesol prvých postupujúcich a prvé tímy, ktoré naopak musia turnaj opustiť. HellRaisers v súboji proti North nezvládli rozhodujúci moment a prehrali v predĺžení, ako prvý tím tak vypadol z majoru.

Pred turnajom boli hlavným favoritom Astralis, no je to Natus Vincere, kto vyzerá nedobytne. NaVi vyhrali všetky 3 súboje dominantným spôsobom a spolu s Virtus.Pro postúpili do playoff, čo znamená, že sú legendami a automaticky ich uvidíme aj na ďalšom majori.

NaVi vs SK Gaming

NaVi v dnešnom zápase proti SK Gaming pôsobili presne tak, ako v 2 dueloch predtým – nedobytne, nedotknuteľne, kompaktne a v najlepšej forme. Človek by očakával, že dvojnásobný major šampión dokáže potrápiť NaVi aj so stand-inom, no opak bol pravdou. NaVi vyhrali 16:3 (!) a za celý turnaj zatiaľ prehrali len 12 kôl (16:3, 16:6, 16:3)! Flamie predviedol výkon dňa so skóre 26:8, priemerným poškodením 143.3 na kolo a ratingom 2.23. SK Gaming má 2 výhry a 1 prehru.

Astralis vs G2 Esports

Astralis mali nepresvedčivý štart do turnaja, no 2 solídnymi výhrami sa dostali späť na koňa. Na mape Train rozdrvili svojho súpera 16:5 a to začínali na T strane. Hlavnou postavou bol IGL gla1ve, ktorý vyhral aj nemožné a s ratingom 1.98 ovládol štatistiky. Zaujímavosťou je, že Astralis zatiaľ všetky zápasy hrali len na mape Train.

Astralis má 2 výhry a 1 prehru, G2 má 1 výhru a 2 prehry.

Virtus.Pro vs Gambit

Virtus.Pro síce nedominujú spôsobom ako NaVi, no nemožno povedať, že by nevzbudzovali rešpekt. Po 3 výhrach sú rovno v playoff a majú slušnú šancu dotiahnuť to ďaleko, možno aj vyhrať celý major. V súboji proti Gambitu vyhrali prvý polčas len 8:7 na CT strane mapy Train (pričom vyhrali prvé 3 kolá) a ich súper mal veľkú šancu na získanie mapy. To by však neboli Virtus.Pro, keby nezačali hrať svoju najlepšiu hru keď to potrebujú. Po výmene strán mali zápas pod kontrolou a vyhrali 16:10. Gambit má 2 výhry a 1 prehru.

Gambit nemá rád hobbita

 

Pre dnešok nám ostavajú už len 2 súboje: Liquid vs FaZe a FlipSid3 vs OpTic Gaming

Pridaj komentár