ELEAGUE Major: Vo finále Astralis vs Virtus.Pro!

0
eleague-major
Foto: hltv.org

ELEAGUE Major bol aj napriek produkčným chybám skvelý hlavne po stránke kvality, ktorú nám predvádzali jednotlivé tímy. Blížime sa do samotného finále turnaja, keď o titul nebude bojovať nikto iný ako Virtus.Pro a Astralis!

Všetko o ELEAGUE Majori (výsledky, zaujímavosti, rozhovory, …) nájdete TU.

Včera sme dostali skvelú porciu CS:GO a dnes tímy pokračovali v nastolenom tempe. Najprv SK Gaming vyhrali štvrťfinále proti FaZe, aby sa neskôr mohli postaviť proti Virtus.Pro. Ešte predtým však hrali prvé semifinále Astralis a Fnatic. Astralis boli považovaní za jasného favorita, no Švédi sa nechceli vzdať bez boja. Na mape Cache doslova explodoval Krimz a bol hlavnou zásluhou toho, že mapa dospela až do predĺženia aj napriek tomu, že prehrávali už 15:10. Astralis to nakoniec zvládli a mapu uzavreli 19:16.

Na Nuke to bol už úplne iný príbeh. Astralis začali na T strane a do polčasu získali nezvratný náskok 12:3. Po výmene strán zápas rýchlo ukončili (16:5) a sériu vyhrali 2:0 na mapy. Nebude prekvapením, že tabuľku ovládol dev1ce s ratingom 1.34.

Virtus.Pro posledné dva majory skončili v playoff práve kvôli tímu SK Gaming. Tentokrát však preukázali lepšiu formu a výhrou 2:0 na mapy si zaistili miesto vo finále.

2:0 môže vyzerať ako presvedčivý výsledok, no SK Gaming bojovali statočne. Na mape Train sa muselo rozhodovať až v predĺžení (19:17) a druhá mapa Cobblestone dospela do posledného 30. kola (16:14). Z celej série sa od Virtus.Pro nedá vybrať jeden hráč, ktorý by vyslovene zariadil ich postup. Celý tím fungoval ako dobre namazaná mašina a aj byali s ratingom 0.8 v dôležitých momentoch svoj tím podržal.


Zajtra o 16:00 nás čaká skutočne úžasné finále. Astralis aj Virtus.Pro sú v skvelej forme, toto určite nechcete zmeškať!

Pridaj komentár