ELEAGUE Major: Zhodnotenie prvého dňa + výsledky

0

Prvý deň na ELEAGUE majori je za nami. Boli sme svedkami viacerých prekvapení a neuveriteľných momentov, vybrali sme pre vás to najlepšie. Program druhého kola nájdete TU.

Najlepší zápas dňa: Liquid vs EnVyUs

Najlepším zápasom prvého kola bol jednoznačne súboj Liquidu proti EnVyUs na mape Cache. Francúzi vyhrávali už 15:7, no hrdinský moment v 25. kole od jdm64 Liquid nakopol natoľko, že dokázali vyrovnať, poslať zápas do predĺženia a dokonca mali aj matchpoint za stavu 18:16! EnVyUs to však nakoniec zvládli a dramatický zápas vyhrali po treťom predĺžení 25:21. Kredit musíme uznať aj hráčovi EliGE, ktorý ovládol štatistiky s najviac fragmi (48), najvyšším priemerom poškodenia na kolo (111.1) a najvyšším ratingom (1.43)

Najlepší moment dňa: ACE Clutch – jdm64

Bez váhania 1v5 clutch od jdm64

Najlepší hráč dňa: RpK

G2 sa v prvom súboji postavili švédskemu velikánovi – tímu Fnatic. Aj napriek prehre v polčase 6:9 zvládli zápas otočiť a vyhrať 16:10. V prvom polčase bol hlavným lídrom shox, no po výmene strán RpK pustil beast mode. S 28 fragmi ovládol tabuľku a pri priemerným DMG za kolo 114.2 je citeľná jeho dôležitosť v každom kole. Rating mal na úrovni 1.59. Ďalší hráči, ktorí dnes predviedli skvelé výkony: Snax, EliGE, NBK, Lekr0, Coldzera, rain

Prekvapenie dňa: Výhra GODSENT

Výhra GODSENT v súboji s Astralis je samo o sebe prekvapením, no spôsob, akým to previedli, je ešte viac prekvapivý. Na mape Train viedli do polčasu už 12:3 (na CT strane) a zápas sa skončil 16:6 v prospech Švédov. Astralis majú na majoroch vždy problém predviesť ich top-level, uvidíme, či sa zajtra vrátia na víťaznú vlnu.