ELEAGUE Skupina C: NaVi, SK Gaming, Astralis, ALTERNATE aTTaX

0
Foto: eleague.com

Skupina C druhej sezóny ELEAGUE sa začína už dnes o polnoci. O postup do playoff si v nej zahrajú Natus Vincere, SK Gaming, Astralis a ALTERNATE aTTaX. Všetky zápasy sa odohrajú v priebehu 2 dní. Turnaj prebieha klasickým GSL formátom, kde sa úvodné zápasy a zápas víťazov hrá na jednu víťaznú mapu, zvyšné 2 hry sa hrajú spôsobom Bo3. Zo skupiny A postúpili FaZe a mousesport, zo skupiny B Virtus.Pro a Ninjas in Pyjamas.

Prvý zápas sa začína presne o 00:00 nášho času. Postavia sa proti sebe dva top tímy sveta – Natus Vincere a SK Gaming. Favorita by sme v tomto súboji hľadali len ťažko. Obidva tímy sú v dobrej forme, keď NaVi dokázali nedávno vyhrať turnaj ESL One New York a následne sa umiestnili na 3-4. mieste v Moskve na turnaji EPICENTER. SK Gaming už dlho nepocítili chuť víťazstva na veľkom turnaji, keď ani pred domácim publikom počas LAN finále ESL Pro League S4 nedokázali vo finále poraziť Cloud9. Ich výsledky za to vôbec nie sú zlé, keď od letnej prestávky sa vždy dokázali prebojovať aspoň do semifinále.

Od príchodu s1mpla do NaVi tím ožil, no ešte to nie je tá pravá symfónia. GuardiaN a flamie už nepodávajú také výkony ako kedysi, výrazne sa ich dotkla aj zmena pravidiel o tréneroch. Je to viac o tímovej práci a s1mplovi. GuardiaN sa vyjadril, že s1mple je možno najlepším hráčom v histórii Counter-Strike, no potrebujú čas na zohranie. NaVi by sa mali jednoznačne vyhnúť mape Train, keďže SK Gaming sú na nej aktuálne pravdepodobne najlepší na svete.

Foto: twitter.com
Foto: twitter.com

Druhý súboj sa hrá o 01:30 medzi Astralis a ALTERNATE aTTax. Pre dánskych Astralis je to must-win zápas. Astralis podávali v posledných mesiacoch nepresvedčivé výkony a tak musela prísť zmena. Karrigan sa presunul do tímu FaZe, zatiaľ čo gla1ve prišiel z tímu Heroic a prebral pozíciu in-game lídera. Pre Astralis to bude prvý LAN turnaj od tejto zmeny, takže je ťažko povedať, čo od nich môžeme očakávať. Každopádne v zápase proti ALTERNATE aTTax nemôžu zakopnúť.

[socialpoll id=“2400025″]

Program skupiny C na ELEAGUE S2:

Noc z piatka na sobotu:
5.11. (00:00) – NaVi vs SK Gaming
5.11. (01:30) – Astralis vs ALTERNATE aTTax
5.11. (04:30) – Zápas víťazov Bo1
Sobota:
5.11. (20:00) – Zápas porazených Bo3
5.11. (23:00) – Rozhodujúci zápas Bo3

Pridaj komentár