EnVyUs vyhrali WESG a odnášajú si astronomických 800,000 dolárov!

0

Čína, respektívne Ázia už ovládla viaceré e-športy a niet sa čo čudovať, že sa snaží presadiť aj v CS:GO. World Electronic Sports Games (WESG) je toho jasným dôkazom, keď bol turnaj dotovaný zatiaľ najvyššou čiastkou v histórii CS – 1,5 milióna dolárov.

Turnaju sa mohli zúčastniť len tímy, ktoré majú všetkých hráčov rovnakej národnosti, preto veľa popredných tímov ani nemohlo pomýšľať o účasti na turnaji. So všetkou úctou, celkovo išlo o Tier 2 turnaj so zlou organizáciou. iGame sa dostali do štvrťfinále bez toho, aby čo i len raz bol ich zápas vysielaný na twitchi. Na turnaj s takou dotáciou ide o fakt biedne podmienky.

Výsledky skupinovej fázy:

Foto: wiki.teamliquid.net/

Favoritmi turnaja boli najmä Virtus.Pro a EnVyUs. V konkurencii slabších tímov mali jasne navrch a dokázali to hneď v skupinovej fáze, kde obsadili prvé dve miesta a postúpili do playoff. Šance na celkovú výhru boli pre tieto dva tímy o to väčšie, že GODSENT sa len deň pred začiatkom turnaja rozhodli vzdať sa svojej miestenky a radšej sa pripravovali na major. Z nášho pohľadu ide o dobrý krok, no zároveň je to veľmi neprofesionálne.

TyLoo prišli na turnaj s úplne prehádzanou zostavou, keď Attacker, fancy1 a somebody skončili v tíme len pár dní pred turnajom. Aj napriek tomu sa dostali celkom ďaleko, keď podľahli až tímu EnVyUs v štvrťfinále.

Foto: wiki.teamliquid.net/

V semifinále sme videli malé prekvapenie, keď poľský súboj zvládol lepšie Team Kinguin a zdolal Virtus.Pro 2:0 na mapy. V druhom semifinále si EnVyUs v dramatickom súboji poradili so Space Soldiers 2:1. Space Soldiers majú dobré predpoklady stať sa Top-tier tímom v rokoch 2017-2018. V súboji o tretie miesto Virtus.Pro už nenechali nič na náhodu a dominantným spôsobom zdolali SS 2:0.

V grandfinále išli za jasným cieľom francúzi z EnVyUs a rozdrvili Kinguin 2:0 na mapy (16:5 Train, 16:6 Dust2). EnVyUs tak za jeden turnaj získali takmer dvojnásobok ich celkových výhier za rok 2016! Výlet do Číny asi stál za to. Team Kinguin získal 400,000 dolárov, Virtus.Pro 200,000 a Space Soldiers 60,000.

Pridaj komentár