Existuje závislosť medzi rýchlosťou reakcie a rankom?

0
Zdroj: Pixabay

Na reddite je množštvo zaujímavých článkov či odkazov, pri ktorých sa človek hlavne zasmeje, no občas sa môže aj niečo dozvedieť. Tentokrát vám ukážeme prieskum užívateľa FoldingUserFerrariic do ktorého sa zapojilo cez 10 000 ľudí. Úlohou tejto ankety bolo zistiť, či existuje závislosť medzi dĺžkou reakčnej doby človeka a vekom, prípadne rankom v CS:GO. Ako už asi tušíte, istá závislosť tam bola. 

Ak by ste si to sami chceli vyskúšať a dozvedieť sa ako sú na tom vaše reakcie, klikajte sem. Vašou úlohou bude kliknúť na obrázok tak rýchlo, ako dokážete hneď, ako sa objaví zelená farba. Máte len 5 pokusov. Malá zaujímavosť: priemerná reakčná doba človeka je približne 270ms. 

FoldingUserFerrariic sa následne v jednoduchej ankete pýtal ľudí na najrýchlejšiu odozvu, priemernú rýchlosť reakcie, vek a rank v CS:GO (prípadne rank v ESEA). Na vyhodnotenie bolo použitých celkovo 9816 odpovedí. Najnižší vek spomedzi respondentov bol 10 rokov, najvyšší 72 a priemerný 19.9. Priemerná doba reakcie dosahovala 249ms, zatiaľ čo priemerná najrýchlejšia doba reakcie bola 219.8ms. 

Áno, určite existuje závislosť medzi rýchlosťou reakcie a rankom, to si vie každý domyslieť aj sám bez prieskumu. Problémom ankiet je, či ľudia skutočne poskytnú pravdivé údaje (prvá tabuľka – Global Elite: 1573 ľudí a Silver 2 len 41? To sa nám trošku nezdá). Tak či onak, najhoršiu priemernú dobu reakcie mal rank Silver 4 – 290.6ms, najrýchlejšie dokázali reagovať hráči s rankom Global Elite, priemerne 227.1ms. To je rozdiel až 63,5ms! Je to veľmi krátka doba, no v hre má cenu zlata.

vek-vs-rank

vek-vs-rank

vek-vs-rank

reakcia-vs-rank

Foto: pixabay.com; Zdroj: reddit.com

Pridaj komentár