eXtatus boli diskvalifikovaní z kvalifikácie na IEM Katowice kvôli nízkemu veku Frozena

0

Jedna z najlepších organizácií na CZ/SK scéne má v týchto momentoch asi ťažké srdce na ESL. V OPEN kvalifikácii na IEM Katowice eXtatus dokázali zdolať FlipSid3 16:7 na mape Train a následne porazili aj Vega Squadron 2:0 na mapy (16:11 Dust 2, 16:13 Mirage).

Počas celej kvalifikácie podával skvelý výkon len 14 ročný nádejný talent zo Slovenska frozen. Po 3 mapách mal skóre 74:47 a bol najlepším hráčom svojho tímu.

Pre eXtatus išlo o veľký úspech, keďže si na closed kvalifikácii mohli zahrať proti tímom ako Natus Vincere, Fnatic, G2 a ďalším. Ľadová sprcha však prišla hneď po zápase s Vega Squadron, keď admin ESL kontaktoval eXtatus a pýtal sa na frozenov pas. Podľa pravidla (2.9.1) totiž musí mať každý hráč aspoň 16 rokov a keďže má frozen len 14, eXtatus boli diskvalifikovaní. 

Podľa Monttyho príspevku na reddite situáciu nemôžu riešiť ani náhradníkom a o ich miesto na closed kvalifikácii si tak zahrajú FlipSid3 a Vega Squadron.

Priamu pozvánku na IEM Katowice dostali tímy North, FaZe Clan, Astralis, Cloud9, NiP, OpTic Gaming, SK Gaming a Virtus.Pro. 3 miesta sú rezervované pre tímy z európskej kvalifikácie (G2, EnVyUs, NaVi, Fnatic, mousesports, GODSENT, Tricked, BIG, Heroic, F3, Epsilon) a 1 miesto pre americkú kvalifikáciu (Immortals, Liquid a ďalší).

Pridaj komentár