FaZe vyhrali skupinu B, SK Gaming a NiP do playoff, Cloud9 skončili

0
Foto: hltv.org

Skupina B na IEM Oakland má za sebou všetky zápasy, tak si to poďme zrekapitulovať. FaZe dominantne postúpili do semifinále, zatiaľ čo SK a NiP si zaistili miesto v playoff.

V prvom súboji Heroic šokovali SK Gaming, keď ich porazili 16:13 na Cobblestone. Valde odohral skvelý zápas s ratingom 1.55 a zaistil Dánom skvelý vstup do turnaja. Druhý zápas medzi FaZe a Cloud9 môžeme označiť ako jeden z najlepších v skupine B a zatiaľ aj na celom turnaji. Obidva celky to nechceli vzdať a muselo sa ísť do predĺženia, kde to lepšie zvládli FaZe a vyhrali 19:17 na Mirage.

FaZe od toho momentu nedali nikomu šancu a dominovali v každom zápase. Postupne porazili Heroic (16:3 Cobble), NiP (16:5 Overpass), SK (16:11 Nuke) aj mousesports (16:7 Train) a s rozdielom +40 zaslúžene obsadili prvé miesto v skupine. FaZe možno konečne našli tak dlho hľadanú harmóniu, navyše kioShiMa dokázal, že do tímu jednoznačne patrí. FaZe sa v semifinále stretne s lepším z dvojice Immortals/NiP.

Do playoff postúpili aj NiP a SK Gaming. NiP zvládli náročné skúšky v podobe mousesports (16:8 Overpass), Cloud9 (16:14 Train) a Heroic (16:8 Nuke). Nad ich sily boli len FaZe (5:16 Overpass) a SK Gaming (9:16 Cobble). Prehra s SK môže mrzieť hlavne Cloud9, pretože v prípade výhry NiP nad SK by postúpili do playoff Cloud9 práve na úkor SK Gaming.

Cloud9 aj napriek solídnym výkonom nepostupujú do playoff, podobne ako Liquid zo skupiny A. Heroic v Oaklande ukázali, že dokážu držať krok s tými najlepšími a mohli pomýšľať aj o postupe do playoff, no to by museli v poslednom súboji zdolať Cloud9.

Na turnaj budú chcieť veľmi rýchlo zabudnúť mousesports. Ani v jednom zápase nedokázali získať viac ako 11 kôl a s hrozivým skóre 46:80 (-34) skončili beznádejne poslední s bilanciou 0-5.

V štvrťfinále tak budeme svedkami týchto dvojíc: SK Gaming vs G2 Esports a Immortals vs NiP. Štvrťfinále je na programe zajtra večer, semifinále a grandfinále uvidíme v nedeľu. Dnes majú hráči voľno.

Pridaj komentár