FlipSid3 vyhrali DreamHack v Lipsku!

0

Tento týždeň bol skutočne bohatý na kvalitné zápasy v CS:GO. Okrem 1,5 miliónového turnaja WESG v číne, kde vyhrali EnVyUs, sa konal aj prvý DreamHack dnešného roku – DreamHack Leipzig.

Išlo o jeden z menších turnajov o celkový prizepool 100,000 dolárov si zahralo 8 tímov. Zo všetkých účastníkov bol len jeden, ktorý sa predstaví aj o týždeň na majori – FlipSid3 Tactics. F3 nedávno pridali do tímu hráča electronic, ktorý výrazne dodal na palebnej sile. Ukrajinci neprehrali ani jednu mapu a zaslúžene turnaj vyhrali, aj keď mladý tím BIG spolu s bývalým členom mousesports – nex predvádzali okulahodiace výkony a do budúcna majú veľký potenciál.

Výsledky skupinovej fázy:

skupinova-faza
foto: wiki.teamliquid.net

V skupine A išli jasne za postupom do playoff Heroic keď vyhrali obidva Bo1 zápasy. Druhým postupujúcim bol tím LDLC, keď zdolali Fnatic Academy v Bo3 2:1 na mapy. FA v poslednej dobe výrazne šplhá nahor a je celkom možné, že raz bude niektorý z členov hrať aj v hlavnom mužstve.

Skupinu B pohodlne vyhrali FlipSid3, oveľa zaujímavejšie to bolo v rozhodujúcom Bo3 súboji medzi Vega Squadron a BIG. Vega dokázala, že môžu konkurovať aj najlepším, keď v kvalifikácii porazili NiP a spôsobili, že Nindžovia sa po prvýkrát nepredstavia na majori. Prvú mapu vyhrali BIG jasne 16:7, no na mape Train sa rozhodovalo až v štvrtom predĺžení! BIG to nakoniec zvládli 28:26.

playoff
Foto: wiki.teamliquid.net

V semifinále F3 opäť pohodlne zvíťazili nad LDLC 2:0 na mapy, BIG v ďalšom dramatickom súboji zdolali dánskych ostrostrelcov 2:1. Vo finále už Nemcom chýbala iskra a energia, zatiaľ čo FlipSid3 ukazovali dobrú formu pred majorom. F3 vyhralo 2:0, zhodne 16:11 na Cache aj Train.

FlipSid3 Tactics získali 50,000 dolárov, BIG 20,000, Heroic a LDLC po 10,000. Najbližšia zastávka DreamHack turnaju bude v Las Vegas, kde sa predstavia už len tie najlepšie tímy vrátane Astralis, Virtus.Pro, NaVi a veľa ďalších.

Pridaj komentár