G2 a EnVyUs vytvoria francúzsky super tím

0

Na prelome roku sme sa všetci tešili veľkej novinke. Podľa portálu flickshot.fr a následného reportu od hltv.org by sme konečne mohli vidieť dve francúzske megahviezdy v jednom tíme. Hráčov Richard „shox“ Papillon a Kenny „kennyS“ Schrub majú doplniť Dan „apEX“ Madesclaire, Nathan „NBK“ Schmitt a Alexandre „bodyy“ Pianaro. Supertím má trénovať Edouard „SmithZz“ Dubourdeaux.

Prečo však bodyy a nie radšej Scream alebo RpK? Prečo práve SmithZz na pozícií trénera? Ktorú organizáciu bude supertím zastupovať? Nikto nevie na sto percent, no možné odpovede nájdete nižšie.

Organizácia

Kontrakty obidvoch tímov mali podľa flickshot.fr skončiť už v Januári, takže otázka odkupovania nehrá úlohu. Hráči sa tak môžu presunúť do ktorejkoľvek organizácie. Ak nebudeme rátať do úvahy LDLC, ostáva nám logicky len G2 a EnVyUs. Obidve organizácie majú dostatok finančných prostriedkov a sponzorov na uspokojenie požiadaviek hráčov a preto je skutočne ťažké polemizovať, kde hráči skončia.

Ak je však údajná zostava pravdivá, v novom supertíme budú 3 hráči z EnVyUs a 2 hráči z G2 (ak nerátame trénera). Preto mi príde logickejšie prejsť do tímu EnVyUs, navyše EnVy je už vo svete známy vďaka výhre na DreamHack Cluj-Napoca.

Prečo bodyy?

Bodyy je mladý hráč, ktorý ukázal známky kvality aj napriek tomu, že bol predtým považovaný za Tier-2 hráča. Počas jeho pôsobenia v G2 sa z neho stal celkom konzistentný hráč s dobrými štatistikami. Za posledné 3 mesiace má vyšší rating ako SIXER, RpK, DEV1L či SmithZz a zároveň vyššie priemerné poškodenie za kolo než RpK a SIXER. Bodyy by mal do tímu dobre zapadnúť ak si bude plniť úlohy a nechá hviezdne momenty na svojich spoluhráčov.

SmithZz na pozícii trénera možno veľa ľudí prekvapí, no s ohľadom na jeho množstvo skúseností je vhodná voľba. Bol členom LDLC v roku 2014 keď vyhrali major, všetkých hráčov dôkladne pozná a posledných 10 rokov svojho života venoval hre Counter-Strike. Vlastne počas života nerobil nič iné než hranie CS.

francuzsky-super-tim
Foto: hltv.org

Záver

Potenciál francúzskeho supertímu by bol samozrejme obrovský, no to bol takmer u každého tímu z krajiny galského kohúta. Problémom bol hlavne zlý in-game leading a nestabilita výkonov. Ak by sa im to tentokrát podarilo vyriešiť, mali by sme na obzore tím, ktorý by mohol dominovať po dlhú dobu.

KennyS, jeden z najlepších AWPerov sveta, apeX, jeden z najlepších entry-fraggerov, shox, legenda CS:GO a CS:Source, NBK, jeden z najkvalitnejších a najkompaktnejších hráčov vôbec a to celé doplnené o mladý 19 ročný talent bodyyho. Na papieri to znie veľmi dobre, no nie? 🙂

Budúcnosť zvyšných hráčov zatiaľ nie je známa. Možno nová organizácia? Ktovie.

Pridaj komentár