Gambit Gaming prekvapivo vyhrali Dreamhack Winter!

0

Dreamhack Open pokračoval tento víkend ďalším turnajom, tentokrát v kolíske CS:GO – vo Švédsku v meste Jönköping. Celkový prizepool sa vyšplhal na 100,000 dolárov o ktoré sa pobilo 8 tímov. 

Finále turnaja videlo 2 tímy, na ktoré by málokto stavil. Renegades a Gambit Gaming dokázali umlčať všetkých neprajníkov a dali najavo, že sa dokážu vyrovnať tým najlepším. Najťažšiu cestu mali práve Gambit, ktorí sa v skupine najprv postavili OpTic (16:10 Cobble) a potom prehrali s neskorším súperom vo finále Renegades 8:16 na Cache. Na postup zo skupiny potrebovali vyhrať proti Cloud9, ktorí boli ašpiranti na celkové víťazstvo. Dopad nedávneho získania Zeusa a akvizície Hobbita bolo na zápase (a celom turnaji) výrazne cítiť. Gambit dokázali vyhrať 2:1 na mapy (6:16 Mirage, 16:2 Cobble, 16:11 Dust2) a prekvapivo postúpili do štvrťfinále na úkor C9.

Veľké prekvapenie sme videli aj v skupine A, kde úplne vybuchli Dignitas. Hneď v prvom súboji prehrali proti tímu Kinguin (20:22 Mirage) a v súboji Bo3 proti FlipSid3 prehrali 1:2 na mapy (14:16 Train, 16:13 Overpass, 14:16 Nuke). Jedine Godsent potvrdzovali papierové predpoklady a pred domácim publikom chceli jednoznačne vyhrať.

Zdroj: reddit.com
Výsledky skupinovej fázy Zdroj: reddit.com

Gambit Gaming však boli na koni a nedokázal ich zastaviť ani tím v zložení legiend ako jw, flusha, pronax, aktuálne veľkej hviezdy Lekr0 a znajdera. Cobblestone majú v tíme Gambit skutočne dobre natrénovaný, keď Godsent zdolali rozdielom triedy 16:5! Train lepšie zvládli domáci a Overpass mali takisto skvele rozohratý, keď vyhrávali už 13:5, no Gambit 11 kolami v rade dokázali zápas otočiť! Pre Godsent to musela byť pred domácim publikom zdrvujúca porážka.

Zdroj: reddit.com
Zdroj: reddit.com

V grandfinále sa Gambit stretli s Renegades a zápas bol vybavený veľmi rýchlo, keď Gambit ovládli Nuke aj Cobblestone a stali sa šampiónmi na Dreamhack Open Winter 2016! Odnášajú si 50,000 dolárov, no čo je pre nich možno ešte dôležitejšie, dokázali, že miesto, ktoré majú na ELEAGUE majori im právom patrí.

Zdroj: reddit.com
Zdroj: reddit.com

Najlepším hráčom turnaja sa stal HObbit a prevzal si medailu MVP od hltv.org

Pridaj komentár