GuardiaN oslavuje tretie výročie v Natus Vincere!

0

Ladislav „GuardiaN“ Kovács je len jedným z pár hráčov, ktorí hrali na profesionálnej úrovni vo všetkých 3 hrách (CS 1.6, CSS, CS:GO). Counter-Strike začal hrať pred vyše 10 rokmi vďaka jeho bratovi, ktorý mu daroval CD s vtedy ešte (celkom) neznámou strieľačkou. Laco sa do hry zamiloval od prvého dňa, za čo sme všetci veľmi radi, bola by škoda keby bol svet ochudobnený o taký talent.

Foto: hltv.org

GuardiaN sa od CS 1.6 presunul k CSS v roku 2008 a rýchlo sa so svojím tímom Reason Gaming prepracoval medzi elitu. Ako 18 ročný dosiahol svoj (dovtedy) najväčší úspech víťazstvom na Dreamhack Winter, keď zdolali VeryGames.

Svoju púť v Counter-Strike: Global Offensive začal v tíme MyDGB.net, po ktorom nasledoval 3DMAX. Väčšie úspechy začal zbierať až po pripojení k Virtus.Pro a za rok 2013 bol podľa hltv.org desiatym najlepším hráčom planéty. Dnes si však povieme hlavne o jeho pôsobení v tíme Natus Vincere, o jeho „začiatkoch“ napíšeme inokedy.

Laco sa do NaVi pripojil 9.12.2013 spolu s Edwardom a po boku Starixa, Zeusa a seizeda vytvorili tím, ktorý mohol konkurovať aj tým najlepším. Na prvom dôležitom turnaji v tomto zložení však úplne zlyhali. Major v Katowiciach 2014 vôbec nezvládli a po dvoch prehrách vypadli už zo skupiny. Ich progres na majoroch v roku 2014 ukazoval pekný vzorec, keď Katowice opustili po skupinovej fáze, na ESL One Cologne 2014 postúpili do štvrťfinále a na Dreamhack Winter dokonca už bojovali v semifinále proti LDLC, ktorým podľahli 0:2. Za zmienku stojí ešte víťazstvo na SL StarSeries IX, druhé miesto na Dreamhack Summer a štvrté miesto na ESWC 2014.

Pre NaVi to rozhodne nebol úspešný rok, veď nevyhrali ani jeden veľký turnaj. Aj napriek tomu GuardiaN podával výkony na svetovej úrovni a opäť sa zaradil medzi najlepších hráčov roku s ratingom 1.12. Stále to však bolo nič oproti tomu, čo nasledovalo ďalší rok.

Laco sa odtrhol z reťaze a priviedol svoj tím k titulom na viacerých významných turnajoch. Rok najprv začali ďalším sklamaním na majori, keď v štvrťfinále Katowice 2015 podľahli EnVyUs. Sladká odveta sa konala na SL StarSeries XIII, kde toho istého súpera zdolali vo finále 3:1. GuardiaN dosiahol v tomto roku so svojím tímom množstvo úspechov, vrátane výhry na ESW Cup či triumfu v San Jose. Čo mu však stále chýba, je titul major šampióna.

Môže za to hlavne tím EnVyUs. Natus Vincere sa s nimi stretli v playoff na všetkých troch majoroch roku 2015 a vždy ťahali za kratší koniec. V Katowiciach aj v Kolíne to bolo štvrťfinále, na DreamHacku v Cluj-Napoca to bolo dokonca grandfinále. Práve na tomto turnaji bol GuardiaN skutočné monštrum a jeho minisúboj s hráčom KennyS bolo slasť sledovať. Jeho štatistiky boli v Cluj-Napoca neuveriteľné, odporúčam ich pozrieť TU. Guardian bol podľa hltv.org druhým najlepším hráčom roku 2015!

Foto: hltv.org

NaVi začali rok 2016 vo veľkom štýle, keď sa na 5 zo 6 turnajov dostali do grandfinále. Určite by to však vymenili za víťazstvo na majori MLG Columbus, kde vo finálovom súboji prehrali s Luminosity 2:0 (áno, zas druhé miesto). Prvý polrok tohto roku mali NaVi skutočne obdivuhodné výsledky a zbierali úspech za úspechom. Následne však prišiel major ESL One Cologne 2016 a ďalšie zlyhanie v podobe vyradenia v štvrťfinále.

GuardiaN na začiatku roka bojoval so zranením ruky a možno aj to sa podpísalo pod jeho nepresvedčivé výkony. Jeho rating sa v dnešných dňoch pohybuje ďaleko pod bežným priemerom. Natus Vincere síce celkovo sú úspešným tímom, no ich neschopnosť vyhrať major si vyžiadala zmenu. Tím potreboval novú iskru a nemohol to byť nikto iný, než s1mple. GuardiaN po jeho boku ožil, duo spočiatku predvádzalo presne to, čo sa čakalo. Škoda, že len spočiatku.

Natus Vincere dokázali vyhrať ESL One: New York a bol to úžasný moment. Či už ste Lacovým fanúšikom alebo nie, tento titul im musel dopriať každý. NaVi išli dominantným spôsobom za celkovým prvenstvom a zdalo sa, že v najbližších mesiacoch nebudú mať konkurenciu. Chémia v tíme však prestala fungovať a neúspechy na ELEAGUE Season 2 a IEM Oakland ich posunuli až na deviate miesto v rebríčku od hltv.

GuardiaN v dnešnej dobe len hľadá hviezdnu formu a my veríme, že ju nájde. Najbližšie sa s tímom predstaví na ELEAGUE majori a neviem si predstaviť vhodnejší čas na preukázanie svojich schopností, ako práve v Atlante. Tím má dostatok času na tréning a zladenie, takže na konci januára (ledna) očakávame späť starý dobrý tím NaVi a hlavne teba Laco!

[socialpoll id=“2406103″]

Pridaj komentár