Hellraisers a Godsent si zaistili miesto na offline kvalifikácii na ELEAGUE major

0

Hellraisers vo finále podľahli tímu Godsent 2:1 na mapy, no zaistili si miesto v offline kvalifikácii na ELEAGUE major, a to aj napriek nevydarenému vstupu do turnaja.

HR v ich úvodnom zápase skupiny proti ENCE boli favoritmi, no súper ich zaskočil a dokázal vyhrať 16:14 na Cache. V súboji o udržanie v skupine sa stretli s dánskymi Heroic a dokázali vyhrať 2:1 na mapy. Heroic tak prekvapujúco skončili na poslednom mieste v skupine s 2 prehrami. V rozhodujúcom zápase sa Hellraisers znova postavili proti ENCE a tentokrát nezaváhali. Sériu vyhrali jednoznačne 2:0 na mapy (16:9 Mirage, 16:11 Cobblestone). Do playoff z prvého miesta postúpil Epsilon.

V druhej skupine nezaváhali Space Soldiers, keď vyhrali obidva zápasy a postúpili do playoff z prvého miesta. Godsent síce prehrali úvodný duel, no v Bo3 súbojoch dokázali všetko napraviť a po výhrach nad aTTax a LDLC si zaistili druhé postupové miesto.

Foto: Reprofoto
Foto: Reprofoto liquipedia

Hellraisers v playoff síce vyhrali obidva súboje 2:0 a zaistili si miesto na offline kvalifikácii, no išlo o veľmi tesné zápasy. Space Soldiers nedokázali pokračovať v dobrých výsledkoch a po dvoch prehrách sa lúčili s turnajom. Godsent sa až dvakrát stretli s tímom Epsilon a vo švédskom súboji obidva razy vyšiel víťazne Godsent.

Vo finále Hellraisers nedokázali zopakovať semifinálovú výhru nad Godsent a po prehre 2:1 na mapy skončili na druhom mieste. Godsent si odnáša 30,000 dolárov, zatiaľ čo Hellraisers 15,000. Obidva celky sa kvalifikovali na offline kvalifikáciu na major, ktorá sa začne už 15.12.

Foto:
Foto: hltv.org

Pridaj komentár