HellRaisers zdolali Cloud9 a kvalifikovali sa na ELEAGUE major!

0
Foto: hltv.org

Dnešný deň bol posledný na major offline kvalifikácii a hodí sa na to len jedna fráza: „It was hell of a day“.

Poznáme všetkých 8 tímov, ktoré sa kvalifikovali na ELEAGUE majori v Atlante. Sú nimi GODSENT, FaZe Clan, mousesports, OpTic Gaming, Dignitas, EnVyUs, G2 Esports a HellRaisers. Veľmi náročný deň to bol hlavne pre NiP a Immortals. Immortals mali po prvých dvoch zápasoch 2 výhry a už len jedna im chýbala na kvalifikovanie, zatiaľ čo NiP sklamali všetkých svojich fanúšikov a nedokázali postúpiť na major.

Immortals najprv dostali poriadny debakel od mousesports na mape Cache, keď prehrali 16:3. V rozhodujúcom súboji proti G2 Esports (G2 prehrali ich prvý zápas dňa proti Dignitas na Nuke 9:16) opäť hrali na Cache a bol to jeden z najlepších zápasov na turnaji. Brazílčania vyhrávali už 14:10, no G2 vyhrali eco a piatimi kolami v rade získali matchpoint. G2 zápas nakoniec vyhrali 19:17.

HellRaisers nezačali deň najlepšie, keď prehrali proti OpTicu 10:16 na mape Train. Vôbec im to však nemusí vadiť, keďže proti ďalšiemu americkému tímu Cloud9 už dokázali vyhrať a postúpili na major. HR na mape Overpass prehrávali už 6:9, no následne získali 6 kôl a viedli 13:9. Cloud9 dokázali vyrovnať na 13:13, no HellRaisers si udržali chladnú hlavu a súpera nakoniec zdolali 16:13.

Jedno z najväčších prekvapení tohto roku a vôbec celého Counter-Strike bol debakel, ktorý Vega Squadron uštedrili tímu NiP. „Nindžovia“ boli považovaní za mega favoritov, no na Cache úplne vybuchli a prehrali 16:2! NiP tak po prvýkrát v histórii nebudú na majori. Ich nekvalifikovanie sa taktiež znamená, že najbližšie budú musieť bojovať o miesto už v minori. Viac o súboji NiP vs Vega Squadron na tomto odkaze.

EnVyUs mali úspešný deň, keď vyhrali proti TyLoo aj Vega Squadron. EnVy mali jednoznačne najľahších súperov zo všetkých postupujúcich tímov. Okrem TyLoo a Vega vyhrali ešte nad Team Spirit.

ELEAGUE major v Atlante sa bude konať v dátume od 22.01. do 29.01.2017 a predstaví sa na ňom 16 tímov:
  • Legendy z minulého majoru: SK Gaming, Virtus.Pro, Natus Vincere, Astralis, Fnatic, Team Liquid, Gambit Esports, FlipSid3 Tactics
  • Kvalifikované tímy: GODSENT, FaZe Clan, Dignitas, mousesports, G2 Esports, EnVyUs, OpTic Gaming, HellRaisers

Pridaj komentár