Kedy bude v CS:GO nová operácia?

1
csgo
Foto: Reprofoto Youtube

Operácie boli jeden z dôvodov raketového nárastu popularity CS:GO. Slúžia na to, aby hráči vždy dostali niečo nové a aby sa hra nedostala do stereotypu. Counter-Strike: Global Offensive síce je legendárna hra a ponúka množstvo spôsobov, ako sa zabaviť, no operácie tomu vždy výrazne pomohli a dodali nový element. Za pár eur (Wildfire stála myslím okolo 5€) získate možnosť hrať na nových mapách, zahrať si kampane, za ktoré dostanete odznak a v poslednej operácii sme navyše mali coop kampaň pre dvoch hráčov. Od poslednej operácie už však ubehol takmer rok a stále nič. Kde to viazne?

Od vydania prvej operácie sa prestávky medzi nimi neustále predlžujú. Prvá operácia s názvom Payback bola vydaná 25.04.2013 a trvala približne 4 mesiace. Keď skončila (31.08.2013), hneď o 19 dní bola predstavená nová operácia Bravo. 19 dní! Viete koľko čakáme na novú operáciu tentokrát? Článok je písaný 05.02.2017, čiže presne 205 dní. To je celkom veľký rozdiel.

Gabe Newell nedávno spravil AMA (ask me anything) na reddite, kde sa vyjadril, že nová operácia bola posunutá bokom kvôli iným novinkám. CS:GO tím sa podľa jeho slov sústredil na nové Inferno, priestorový zvuk HRTF a aktuálne pracuje na novom užívateľskom rozhraní a dlhodobých projektoch, ktoré ešte neboli zverejnené. V prípade operácií nemajú stanovený žiaden plán a jediné čo nám ostáva, je chytiť sa možných vodítok a dúfať, že je nová operácia za rohom.

Odporúčam pozrieť aj toto video, kde je všetko pekne zhrnuté.

FMPONE, autor mapy Cache, Santorini a ďalších, na twitteri nedávno zverejnil fotku s popisom „Hope you guys are ready to play some CS next week“ a v ďalšom tweete ukázal náznak (možno) novej mapy, ktorá vyzerá ako ponorka.

Žeby nám chcel naznačiť, že sa blíži nová operácia? Je to možné. Alebo nás všetkých len vodí za nos a vydá novú mapu, no mimo operácie.

Takže kedy bude nová operácia v CS:GO? Ťažko povedať, no všetko nasvedčuje tomu, že by to malo byť už čoskoro. FMPONE nám dáva náznaky, doba od vydania poslednej operácie je už takmer rok a zároveň sa skončil major (bolo isté, že krátko pred majorom operácia nevyjde). Môj tip je do konca februára. Musíme veriť.

PS: Nové mapy sú základom každej operácie a veľa fanúšikov túži po tom, aby Valve pridalo legendárne mapy z CS 1.6. Hovorí vám niečo cs_747, de_chateau, de_piranesi či de_prodigy? Ocenili by ste pridanie týchto máp?

 

1 komentár

  1. Pán Gaben > povedal , že teraz nemajú čas na operáciu , že robia niečo iné , takže operácia ešte tak skoro nebude.. Ale nevadí , ked ste jebnutý.. xDDD

Pridaj komentár