Kto vyhrá IEM Oakland a odnesie si 125,000 dolárov?

0

Po včerajšom hracom dni máme jasno v tom, kto sa s kým stretne v semifinále. SK Gaming prevalcovali G2 a NiP nedali šancu Immortals

V prvom semifinále sa proti sebe postavia Astralis a SK, v tom druhom si to rozdajú NiP a FaZe Clan.

Astralis vs SK Gaming

Zápas začína dnes o 19:00.

Dánskym Astralis sa na IEM Oakland zatiaľ veľmi darilo. Skupinou A preleteli so skóre 4:1 a prehrali len proti G2 na mape Nuke. Naopak SK Gaming mali pomalý štart podobne ako pred týždňom na ELEAGUE. Prvý duel proti Heroic prekvapujúco prehrali a až do posledného zápasu museli bojovať o postup. V playoff sme už videli starý dobrý SK Gaming. G2 síce vyhrali prvú mapu Nuke presvedčivo 16:6, no Train a Dust 2 boli jasne v réžii Brazílčanov.

Zápas je Bo3, takže každý tím má najprv právo na ban jednej mapy. Pre Astralis by to mal jednoznačne byť Train. SK Gaming majú famóznu bilanciu – 22 z 23 zápasov na tejto mape vyhrali. Astralis síce na Train zničili Liquid 16:1, no SK Gaming nie je Liquid (aj napriek tomu mám pocit, že Astralis bude pokúšať šťastie a nedá ban na Train). SK Gaming vôbec nehrajú Cache, takže ban z ich strany je jasný. Pick pre Astralis predpokladám Mirage, pre SK by som tipol Cobblestone. Ďalšie bany by mohli byť Overpass od Astralis a Nuke od SK Gaming. Tým pádom by bola rozhodujúca mapa Dust 2, na ktorej včera SK Gaming proti G2 dominovali.

Astralis síce predviedli, že s hráčom gla1ve nabrali na sile, no v súboji Bo3 proti bohatému mappoolu SK Gaming dávam väčšie šance dvojnásobným major šampiónom.

Tip: 2:1 pre SK Gaming

Foto: ESL
Foto: ESL

FaZe Clan vs Ninjas in Pyjamas

Zápas začína dnes o 23:00

FaZe Clan mal v skupinovej fáze skutočne pôsobivú bilanciu 5:0 na zápasy, keď porazili tímy ako Cloud9, SK Gaming či práve NiP. Tím nedávno posilnil karrigan z Astralis a jkaem bol nahradený hráčom kioShiMa. Po nepresvedčivých výkonoch na kvalifikácii na IEM Oakland (iBP Masters) by málokto predpovedal, že sa FaZe prebojujú až do semifinále (možno aj ďalej).

Súboj týchto dvoch tímov v skupinovej fáze zvládli oveľa lepšie FaZe, keď „Nindžov“ rozobrali na mape Overpass 16:5. FaZe vôbec nehrajú Cobblestone, takže ban z ich strany by mal byť jasný. Ban od NiP môžeme očakávať Train alebo Mirage. Správna stratégia pri vyberaní mapy bude alfa omegou tohto súboja. FaZe majú široký mappool, no je možné, že nespravia analýzu súpera dôkladne a bude ich to stáť postup do finále.

NiP včera v štvrťfinále doslova rozobrali Immortals a správne sa naladili na dnešný zápas. FaZe dokázali, že ich musíme brať vážne, no aj napriek tomu favorizujem NiP zo Švédska.

Tip: 2:1 pre NiP

Ak nemáte dnes v noci v pláne spať, určite si nenechajte ujsť finále, ktoré začína o 03:00 nášho času. Kto podľa vás vyhrá titul?

[socialpoll id=“2401854″]

Pridaj komentár