Ktorý tím má najväčšiu šancu kvalifikovať sa na ELEAGUE major?

0

Kvalifikácia na ELEAGUE major v Atlante už klope na dvere. 16 tímov sa pobije o 8 miesteniek na najprestížnejšom turnaji roka. Rozpis, tímy, formát turnaju a všetky organizačné veci sme už pre vás zhrnuli, nájdete to TU. Dnes je na rade analýza tímov a náš tip na 8 postupujúcich tímov, čítajte ďalej.

Rozpis prvého kola kvalifikácie na ELEAGUE major

Prvý zápas sa začne už zajtra o 16:30 medzi Dignitas a Team Spirit. Niet pochýb o tom, že Dignitas sú jasnými favoritmi a celkovo sú považovaní za jedného z hlavných ašpirantov na postup do Atlanty. Výkonová krivka tohto tímu išla v posledných mesiacoch prudko nahor. Dignitas určite prídu len s najvyššími cieľmi a vypadnutie by bolo veľkým sklamaním. Team Spirit by skutočne nemal zamiešať s kartami a spolu s CLG a Vega Squadron majú najväčší potenciál na prehru v prvých 3 zápasoch. Hráčovi TS, Coldymu, navyše zamietli víza a zastúpi ho ich tréner Celdus.

Spolu s tímom Dignitas nikto nepochybuje o postupe Ninjas in Pyjamas a OpTic Gaming. Bolo by veľkým prekvapením, keby sa niektorý z týchto tímov nedostal na major. NiP sa ocitli v kvalifikácii kvôli prehre s FlipSid3 na ESL One Cologne, no ich aktuálna forma sa s tou v Kolíne nedá porovnať. S Maikelelem sa dostali na tú správnu vlnu, ktorá pokračuje aj po návrate Pytha do zostavy. OpTic doslova šokovali svet, keď vyhrali ELEAGUE S2 a následne skončili druhí na ECS S2, keď vo finále podľahli Astralis (v grandfinále ELEAGUE S2 hrali tiež proti Astralis, tam to zvládli lepšie). Teraz nikto nepochybuje o tom, že ide o najlepší tím zo Severnej Ameriky a ich postup je braný ako samozrejmosť.

To však môže byť aj problém. OpTic mali doteraz výhodu, že boli braní ako outsideri a nikto od nich moc neočakával, nehrali pod tlakom a hru si užívali. Tentokrát budú považovaní za favorita, uvidíme, čo to spraví s ich výkonom. Každopádne trojica Dignitas, NiP a OpTic Gaming by mali postúpiť.

Ďalšie tímy sú diskutabilné. Všetko závisí od aktuálnej formy a voľby správnej stratégie (map picku). FaZe Clan podáva veľmi kvalitné výkony a veľa napovie hneď prvý súboj s Cloud9. Minisúboj medzi týmito dvomi tímami sa začína prehlbovať, keď proti sebe stáli na viacerých turnajoch za sebou. Ktorýkoľvek z nich zajtra vyhrá bude mať veľkú výhodu do ďalšieho priebehu turnaja. FaZe nedávno získali karrigana z Astralis a IGL im očividne chýbal. KioShiMa je späť vo forme a všetko napovedá tomu, že by to mali zvládnuť. Cloud9 boli po príchodu autimatica ako veľká voda, no celkom rýchlo to aj spľaslo. Aj napriek tomu si myslím, že FaZe aj Cloud9 postúpia.

Keďže vybrať posledné 3 tímy je veľmi náročné, poďme vyraďovať. Team Spirit, Vega Squadron a CLG by mali byť len do počtu. Neviem si predstaviť, ako by mohli tieto tímy pomýšľať o postupe. Z ostávajúcich 8 tímov (EnVyUs, G2, Immortals, Godsent, HellRaisers, TyLoo, mousesports, Renegades) je to hop alebo trop. G2 preukázali, že sú hodní statusu top10 tímu sveta, no kvôli ich kolísavosti výkonov je ťažko predpovedať, ako zvládnu kvalifikáciu.

V čo však verím, sú hviezdne momenty hviezdnych hráčov. Shox aj Scream dokážu sami vyhrať celý zápas, takisto ako aj hardcarry KennyS u EnVyUs. Preto si trúfam povedať, že obidva tímy majú vysokú šancu postúpiť. U posledného postupového miesta by som váhal medzi HellRaisers, Immortals a Godsent. Tu je to už naozaj takmer nemožné predpovedať, všetky tímy sú toho schopné a bude závisieť od pripravenosti a možno aj trošku šťastia. O mousesports si myslím, že tento major vynechajú. Buď si pre nás šetrili niečo v rukáve, alebo na to proste nemajú. Pokiaľ Niko nepredvedie najlepší výkon svojho života, mouse skončia zle.

Potenciál na prekvapenie je najmä u Renegades a TyLoo. Málokto očakáva, že by v takej konkurencii mohli uspieť, no pri šťastnom lose a dobrých výkonoch by mohli postúpiť.

Tak či onak, môj tip na postupujúcich: NiP, OpTic Gaming, Dignitas, FaZe Clan, Cloud9, G2, EnVyUs, HellRaisers.

Aký je váš názor? Súhlasíte, alebo si myslíte, že postúpia iné tímy?

Pridaj komentár