Maikelele: Veľa ľudí pochybovalo, že môžem hrať na top úrovni

0
Zdroj: Reprofoto Youtube

Ninjas in Pyjamas stále hľadajú formu, ktorou sa blysli v minulých rokoch. Séria 87:0 je už dávno za nami a dnes sa NiP dokonca musia kvalifikovať na major. GeT_RiGhT, f0rest, friberg a Xizt sú stálicami, no ten piaty člen stále nie a nie zapadnúť. Posledných pár mesiacov hral za NiP Maikelele ako stand-in, keďže sa Pyth musel liečiť zo zranenia ruky. Tento víkend však bol pre Maikeho posledný.

„Bola to zábava s nimi opäť hrať. Teraz som mal viac pocit, že sme ako tím, pretože mám oveľa viac skúseností,“ povedal Maikelele v rozhovore pre slingshotesports.com.

Maikelele sa pridal do tímu 30. augusta (srpna) z dôvodu zranenia piateho hráča. Stará parta bola opäť pokope a podarilo sa im vyhrať hneď prvý veľký turnaj, keď vo finále SL i-League S2 porazili G2 2:0 na mapy. Po celý turnaj Maikelele predvádzal skvelé výkony a vyzeralo to, že chémia medzi chalanmi funguje na jednotku.

„Veľa ľudí pochybovalo, že dokážem hrať medzi top hráčmi, no myslím si, že toto im ukázalo, že som toho schopný. Teda, aspoň dúfam.“ NiP sa v tomto zložení predviedli aj v Moskve na turnaji EPICENTER, kde však nedokázali postúpiť zo skupiny. Posledný turnaj, ktorý spolu odohrali od začiatku až do konca, bolo LAN finále štvtej sezóny ESL Pro League v Brazílii. Maikelele stále hral veľmi solídne, no „Nindžovia“ v semifinále stroskotali na domácich SK Gaming.

„Minulú sezónu som tu nehral, takže neviem ako to predtým vyzeralo, no milujem ELEAGUE. Viem, že keď som počúval o ELEAGUE, bol som veľmi vzrušený, pretože je to skvelý turnaj,“ povedal Maikelele o ELEAGUE, kde Mikail Bill ukončil spoluprácu s NiP postupom zo skupiny.

Maikelelelele odohral v NiP veľmi dobré 2 mesiace a internetom sa už šírili dohady, že v tíme nahradí Pytha. Všetkým špekuláciám odzvonilo po víkendovom oznámení o návrate Pytha do aktívnej zostavy.

Pridaj komentár