Mapcontrol: kľúč k víťazstvu

0
Zdroj: Reprofoto Youtube

Stáva sa vám, že ste už počas kola zabili dvoch či troch súperov a aj tak ste prehrali kolo? Možno ste mali nešťastie, možno vám chýbal skill a možno ste podcenili dôležitosť mapcontrolu.

Čo to vlastne znamená výraz „mapcontrol“?

V našom jazyku by sme to mohli pomenovať ako „kontrola mapy“, či lepšie, prehľad o dianí na mape. Určite sa však zhodneme, že v angličtine to znie oveľa prirodzenejšie. Kontrolovanie mapy je niečo, čo vám môže priniesť obrovskú výhodu nad súperom. Mapcontrol znamená získať čo najviac územia na mape za čo najmenšie riziko. Ak hráte za teroristov, každý meter štvorcový mapy vám dá výhodu nad súperom a ďalšie možnosti k využitiu granátov, aby ste sa mohli dostať bližšie k plantu.

K mapcontrolu treba pristupovať ako k niečomu, čo dokáže zmeniť priebeh každého kola a nakloniť misky váh na jednu či druhú stranu. Je to jeden z najdôležitejších faktorov v CS:GO. K správnemu pochopeniu mapcontrolu si musíte predstaviť mapu v hlave, používať radar a spolupracovať so spoluhráčmi. Následne dokážete lepšie čítať súperov, ich plány a taktiky a hlavne, mapcontrol vám dáva viac možností. Ak ste v situácii 4v5 či 3v5 a mapcontrol ovládate lepšie ako súper, stále môžete mať vyššie šance na vyhratie kola.

Mapcontrol dokáže výrazne zmeniť šance na výhru v kole či v celom zápase a sumarizuje takmer všetko, čo by ste mali v CS:GO ovládať – taktika, cit pre hru, komunikácia, spolupráca a schopnosť správneho a rýchleho rozhodnutia.

Pridaj komentár