Najlepšie zarábajúci hráči a krajiny v CS:GO

0

Nebolo to dávno, čo Global Offensive ešte zaostával za staršou verziou 1.6 čo sa týka peňažných výhier. Dnes už je bežné vidieť, ako milióny dolárov putujú na veľké turnaje a v ďalších rokoch môžeme očakávať len nárast. Counter Strike:Global Offensive sa stal jednou z vedúcich E-športových hier a časom môže dobehnúť aj League of Legends či Dotu.

Ukážeme si troch top hráčov a tri krajiny s najväčším zárobkom od vzniku CS:GO:

Flusha: $380,235
Keď sa povie Flusha, asi väčšine napadne dominantná éra Fnaticu. Tento lineup dokázal vyhrať takmer všetko a aj vďaka tomu má prvé miesto v rebríčku. Najviac mu zarobila ELEAGUE, kde prehrali až v samotnom grandfinále proti Virtus.Pro. Aktuálne Flusha oblieka dres Godsentu, no ich výsledky sú veľmi nepresvedčivé.

FalleN: $367,907
Fallen je hviezda súčasnosti. Po boku svojich spoluhráčov dokázal vyhrať 2 majory po sebe a množstvo fanúšikov ho označuje ako najlepšieho AWPera na svete. Jeho najvyššie výhry sú samozrejme tie z majoru – po 100,000 z MLG v Columbuse a ESL One v Kolíne.

Fer: $365,207
Podobný prípad ako Fallen. Dokázali sa spolu prebojovať cez všetky prekážky a z neznámeho tímu sa raketovo vyšvihli na najlepší tím sveta. Jeho najväčšie výhry sú takisto z 2 majorov – MLG Columbus a ESL v Kolíne.

Foto: hltv.org
Foto: hltv.org

Dominantné krajiny:

Švédsko: $4,006,583.87
Najviac si uchmatol domov CS:GO – Švédsko. Hodnota výhier sa už prehupla cez hranicu 4 miliónov dolárov a s obrovským náskokom kraľujú rebríčku. Najviac priniesli tímy Fnatic a NiP

USA: $2,491,673.29
Trošku ironické a možno prekvapujúce, že práve USA je na druhom mieste. NA bola vždy cieľom výsmechu a tímy z USA sa väčšinou v turnajoch ďaleko neprebojovali. Výnimkou sú aktuálne najmä Liquid a Cloud9, ktorí priniesli značnú časť výhier.

Brazília: $2,226,900.13
Brazília by tu nebola ani zďaleka, keby sa nepodarilo presadiť SK Gamingu (Luminosity). Drtivú väčšinu výhier doniesli práve oni. Niečo sa podarilo vyhrať aj tímu Immortals, no v porovnaní s SK je to zanedbateľná časť.

Za zmienku ešte stojí Francúzsko, Dánsko a Poľsko (všetci cez 2 milióny).

Údaje boli čerpané z esportsearnings.com

Pridaj komentár