Ninjas in Pyjamas sú šampiónmi na IEM Oakland 2016!

0
Foto: hltv.org

NiP sa v grandfinále stretli s SK Gaming a po trojhodinovej bitke dokázali vyhrať 2:1 na mapy. „RIP NiP“ po odchode Maikeleleho už nie je aktuálne.

Train

Prečo stále všetky pokúšajú ten Train? Áno, raz musí prísť niekto, kto SK Gaming na tejto mape zastaví, no riskovať to v grandfinále? SK Gaming touto výhrou predĺžili svoju sériu výhier na mape Train už na 16 zápasov! SK sa s NiP doslova pohrávali a do polčasu viedli 11:4 na T strane. V druhom polčase nedali NiP ani náznak nádeje a 4 kolami v rade ukončili mapu pomerom 16:4. Grandfinále sa pre „Nindžov“ vôbec nezačalo dobre a ak chceli pomýšľať na výhru, museli zmeniť prístup.

Najlepším hráčom na mape bol Coldzera s ratingom 1.35. Každý z tímu SK mal rating nad 1.00, čo je dôkazom skvelej tímovej práce.

Cache

Druhá mapa mala výrazne odlišný priebeh od tej prvej. SK Gaming vôbec nehrávajú mapu Cache a pre NiP to bola múdra voľba. Nindžovia do polčasu viedli 10:5 a nebyť nešťastných posledných dvoch kôl, mohlo sa ísť do prestávky s vyšším rozdielom. F0rest opäť odohral skvelý zápas a spolu s Pythom boli hlavnými mužmi, ktorí viedli NiP k výhre. Po výmene strán SK prehrali prvé dve kolá, no 5 víťazných kôl v rade im vrátilo šancu na uzavretie série 2:0.

Za stavu 14:14 to však NiP zvládli najmä vďaka pythovi a dvomi kolami v rade si zaistili prvú výhru v sérii. SK Gaming vs NiP – 1:1. Po zápase mal najlepší rating f0rest 1.33, nasledoval výborne hrajúci Pyth s 1.23.

Cobblestone

To, čo sme videli na Cobble už tak skoro neuvidíme. Obidva celky predvádzali skvelý Counter-Strike a išlo o ukončenie turnaja ako sa patrí. Mapu lepšie začali NiP, keď získali prvé 3 kolá. V 4. kole si SK Gaming zaistili prvý bod, no v tom ďalšom im súper spôsobil ťažký reset a vlieklo sa to s nimi po zvyšok polčasu. Ekonomika bola najväčším súperom pre SK, keď ani raz nevyhrali 2 kolá v rade. Prvý polčas skončil 10:5 pre NiP na T strane a mali výborne našliapnuté k titulu.

Po výmene strán však SK Gaming ožili a z 11 kôl vyhrali až 9! Stav 14:12 nenapovedal nič dobré pre švédsku stranu a málokto čakal, že si to SK Gaming nechá vziať. NiP však vyhrali 4 kolá v rade a zápas uzavreli za stavu 16:14. Celú sériu vyhrali 2:1 na mapy a stali sa novými šampiónmi na IEM Oakland!

NiP dali týmto víťazstvom celému svetu jasne najavo, že s nimi treba počítať na každom turnaji. Zvládli poraziť SK Gaming a to hrali 8 hodín takmer bez prestávky!

Najlepším hráčom turnaja bol bezpochyby f0rest. Bol to f0rest o ktorých vám kamaráti rozprávali historky, ktorým ste neverili. Jeho priemerný rating síce nie je moc vysoký, no jeho dopad na priebeh zápasov bol kľúčový.

NiP si z turnaju odnášajú 125,000 dolárov (+3000 za výhry v skupine), zatiaľ čo SK Gaming získali 50,000 (+3000 za výhry v skupine).


Pridaj komentár