Odštartovala piata sezóna ESL Pro League

0

ESL Pro League je spolu s ECS najprestížnejšou ligou sveta. Piata sezóna priniesla viacero noviniek vrátane zvýšenej dotácie o 250,000 dolárov. Liga potrvá od 07.02.2017 do 18.05.2017, pričom LAN finále sa bude konať počas prvého júnového víkendu v Dallase.

V európskej časti sa predstaví 14 tímov, z čoho sú 2 nováčikovia: Kinguin a LDLC. Okrem nich budú o LAN Finále bojovať tímy Heroic, Astralis, mousesports, NaVi, EnVyUs, Fnatic, G2, HellRaisers, North, Virtus.Pro, NiP a FaZe Clan.

V americkej časti je rovnako 14 tímov a až 3 nováčikovia: Luminosity, Rush a Misfits. Ďalšie tímy sú Cloud9, OpTic Gaming, NRG, compLexity Gaming, CLG, Liquid, Renegades, Winterfox, Selfless, Immortals a obhajca celkovej trofeje SK Gaming.

Z obidvoch častí postúpi 6 tímov na LAN Finále v Dallase. Celkový prizepool pre offline aj online časť je 1 milión dolárov, víťaz získa 225,000. Ak by ste hľadali stream na Twitchi, hľadali by ste márne. ESL sa pre piatu sezónu dohodla na spolupráci s Youtube Gaming, všetky zápasy tak budeme môcť sledovať na Youtube.

Včera sa hrali prvé zápasy a dnes sa pokračuje. Zaujímavý bude hlavne dvojzápas Virtus.Pro vs Natus Vincere, okrem toho je na programe mousesports vs NiP, FaZe vs Heroic a North vs Fnatic. Z americkej časti uvidíme Renegades vs OpTic, Rush vs Misfits, Immortals vs Luminosity a Selfless vs CLG.

Z každého týždňa vám prinesieme súhrn výsledkov a postavenie tímov v tabuľke.

Pridaj komentár