OpTic Gaming vyhrávajú ELEAGUE S2 a odnášajú si 400,000 dolárov!

0

OpTic Gaming v grandfinále zdolali Astralis 2:1 na mapy (9:16 Train, 16:6 Cobblestone, 16:11 Overpass) a stali sa šampiónmi druhej sezóny ELEAGUE.

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Kto by na začiatku tipoval za víťaza tím OpTic, keď sa na turnaji predstavili najlepšie tímy sveta, vrátane Natus Vincere, SK Gaming, Virtus.Pro, NiP, Cloud9, Dignitas či práve Astralis? Len málokto.

Astralis vstúpili do grandfinále vo veľkom štýle, keď na Train vyhrávali už 9:0 a mapu nakoniec dokázali získať celkom presvedčivo 16:9. OpTic však odpovedali jednoznačnou výhrou 16:6 na Cobblestone. Astralis nevedeli reagovať na efektívne útoky súpera na B site a po výmene strán sa naopak nedokázali dostať cez perfektne nastolenú obrannú stratégiu tímu OpTic. Na rozhodujúcej mape Overpass OpTic vyhrávali už 8:2 na T strane, no Astralis aspoň zmiernili stav na 8:7. V druhom polčase mali Američania zápas pod kontrolou a až za stavu 15:8 získali Astralis 3 kolá. Na comeback to však nestačilo. Na mape sa odtrhol z reťaze NAF, ktorý kraľoval štatistikám s ratingom 1.85 a 34 fragmi.

OpTic po ceste do finále museli prejsť cez skupinu s Dignitas, Fnatic a EnVyUs a následne v playoff zdolali postupne mousesports, FaZe Clan a Astralis. Úroveň ich hry išla rapídne nahor a titul si právom zaslúžili. Astralis aj napriek prehre môžu byť spokojní, je vidieť, že nedávna zmena v tíme prináša ovocie.

Gratulujeme tímu OpTic a tešíme sa na ďalšiu sezónu (pevne veríme, že to bude opäť CS:GO). Nižšie nájdete prizepool, najlepšie highlighty či štatistiky.

Foto: wiki.teamliquid.net
Foto: wiki.teamliquid.net

Najlepšie momenty zo zápasu: 

Tarikov neskutočný spray transfer

Device 1v3 clutch

Akoby 1v3 nebolo málo – Dev1ce 1v4 clutch

Xyp9x 1v3 clutch

Štatistiky:

 

Pridaj komentár