OpTic vyhrali turnaj v Montreale a odnášajú si 50,000 dolárov

0

OpTic Gaming prekvapujúco vyhrali turnaj Northern Arena v Montreale, keď v playoff zdolali Heroic a vo finále aj G2 esports. 

Turnaja v Montreale sa zúčastnilo 8 tímov, z čoho až 4 boli zo Severnej Ameriky. V skupine A obaja zástupcovia z NA vypadli, keď si postupové miesta zaistili Heroic a G2 esports. V prvom súboji G2 začali dobre, keď vyhrali nad compLexity 16:11, no následne nedokázali poraziť Heroic, aj napriek tomu, že na T strane získali až 6 kôl. V decideri proti Liquidu na Nuke obstáli (16:5) a ukončili ním sériu za stavu 2:1 pre G2.

Na tento turnaj bude chcieť tím CLG veľmi rýchlo zabudnúť. EnVyUs ich zničili 16:3 a následne im nedali šancu ani NRG v Bo2. OpTic dokázali vyhrať prvý zápas proti NRG, no EnVyUs už bol nad ich sily (8:16). V Bo2 zápase medzi neskorším víťazom OpTic a NRG išlo o jasnú záležitosť (16:9, 16:5).

Do playoff postúpil len jeden severoamerický tím a nakoniec aj dokázal vyhrať titul. G2 sa do finále museli prebojovať cez EnVyUs (2:0), zatiaľ čo OpTic zaskočili Heroic a v dobrom zápase ich porazili 2:1 na mapy.

V grandfinále si OpTic vybrali mapu Cobblestone, čo vyzeralo byť ako nešťastná voľba. G2 po polčase vyhrávali už 12:3, no OpTic dokázali zápas zdramatizovať. Shox opäť predviedol, že je jeden z najlepších hráčov sveta a s ratingom 1.63 bol hlavným mužom, ktorý priniesol víťazstvo 16:14 na Cobble.

Na Dust 2 OpTic pokračovali v dobrom výkone z druhého polčasu prvej mapy. Na CT strane predviedli solídnu defenzívu a vyhrali polčas 9:6. G2 už nedokázali otočiť priebeh mapy a nakoniec podľahli za stavu 16:12. Zápas sprevádzal aj kontroverzný moment, keď SmithZz v poslednom kole mohol zastaviť OpTic, no s autosniperkou nedokázal trafiť ani jednu ranu a OpTic mali voľnú cestu k plantu. Na twitteri bola o tom dlhá diskusia a Fallen si pri obrane Smitha nedával servítku pred ústa, odporúčame prečítať článok TU.

Posledná mapa Train už bola jasne v réžii tímu OpTic, ktorí ju dokázali uzavrieť za stavu 16:7 a stali sa tak šampiónmi na Northern Arena Montreal 2016. Finančná odmena za víťazstvo činila 50,000 dolárov.

Pridaj komentár