Príbehy na turnaji IEM Katowice, ktoré sa oplatí sledovať

0
Zdroj: hltv.org

Jeden z obľúbených turnajov v strednej Európe sa blíži k spusteniu CS:GO časti. League of Legends vyhrali Flash Wolves a o 5 dní spoznáme šampióna aj v najlepšej FPS strielačke. Na turnaji budeme svedkami viacerých zaujímavých príbehov, ktoré nám môžu naznačiť ďalší vývoj počas roku. Vybrali sme tie najlepšie, ktoré sa rozhodne oplatí sledovať.

Dokáže Fnatic obhájiť titul z minulého roku?

Od posledného turnaju v Katowiciach ubehol už rok a Fnatic odvtedy prešli veľkými zmenami. Výhra na IEM Katowice 2016 bol posledný titul, ktorý Fnatic pred rozpadom dokázali získať. Naskytá sa teda otázka: dokáže Fnatic obhájiť titul a vrátia sa v staronovej zostave na víťaznú vlnu, alebo budú pokračovať v zlých výsledkoch?

Dostanú sa NaVi, NiP a Cloud9 z hernej biedy?

Cloud9, NiP aj Natus Vincere prežívajú ťažké obdobie. Všetky tímy majú podobnú nedávnu minulosť, keď každý z nich vyhral jeden veľký turnaj a v nasledujúcich mesiacoch sa nedostali ani cez štvrťfinále (s výnimkou NaVi na EPICENTER). Na papieri majú potenciál bojovať o najvyššie priečky, no realita je ďaleko od predpokladov. Pre všetky 3 tímy by mohlo dobré umiestnenie priniesť toľko nutný nárast sebavedomia. Posledný turnaj zo série IEM, ktorý sa konal v Oaklande vyhrali práve NiP, pričom ani vtedy od nich nikto nečakal výhru. Bude sa minulosť opakovať?

Ostane Astralis na prvom mieste, alebo ich preskočia poľskí Virtus.pro?

Podľa rebríčku od hltv.org je Astralis najlepším tímom sveta len o 15 bodov pred Virtus.pro. Za posledný mesiac sa medzi týmito dvoma tímami vybudovala pomerne veľká rivalita. Astralis vyhrali svoj prvý major, keď vo finále vyhrali práve proti Virtus.pro, pričom v rozhodujúcej mape prehrávali už 13:7 aj 14:12, no zvládli to otočiť a Poliakom dopriali zdrvujúcu prehru. O necelé 3 týždne neskôr sa v Las Vegas opäť stretli, tentokrát v štvrťfinále ťahali za kratší koniec Astralis (VP nakoniec vyhrali celý turnaj). Bude zaujímavé sledovať bitku o post najlepšieho tímu sveta, pričom stále sa do toho môže nenápadne pripliesť aj SK Gaming.

Bude sa NiKovi dariť vo FaZe Clane?

6 hráčov, 6 národností, 1 tím. Tak by sme mohli popísať FaZe Clan, ktorý po príchode NiKa z mousesports nemá dvoch hráčov z rovnakej krajiny. NiKo sa predstaví v novom tíme po prvýkrát a ak si udrží formu z DreamHacku v Las Vegas, FaZe Clan môže pomýšľať aj na celkové víťazstvo. Je však ťažko hodnotiť kým ich neuvidíme naživo, musíme však veriť, že nedopadnú ako hviezdami nabití NaVi či G2 Esports.

Turnaj IEM Katowice začína 1. marca o 11:00 súbojom OpTic vs Astralis.

Pridaj komentár