Prvé zápasy o záchranu v skupinách GIA : VIT , ROC : OG

0
Zdroj: imgur.com

7. týždeň: prvý herný deň ponúkol zápasy štyroch tímov z dna tabuliek oboch skupín EU LCS ligy. Každý z nich potrebuje cenné výhry aby nespadol do boja o záchranu a zotrvanie v LCS proti tímom z Challenger series.

Zdroj: lolesports.com

VIT : GIA – 2:1 (druhá hra reštartovaná)

Pre fanúšikov kvalitnej a zábavnej hry musela byť otváracia hra medzi tímom Vitality a Giants zážitkom, keďže ponúkla takmer všetko, akciu, po ktorej naše srdcie bažia. Druhá hra priniesla bohužiaľ nepríjemný stav pre Giants, ktorý síce vyhrávali 6:0 s vedením o 8,8k goldov s dvoma Infernal drakmi, no následne prišli technické problémy s bugom na animácii Oriany a jej skilloch. Nakoľko EU LCS ešte nemá zavedenú funkcionalitu Chronobreak, ktorá obnovuje hru do bodu pred nastaním chyby, podľa pravidiel došlo ku opakovaniu hry číslo 2.

Po dlhšej pauze sa hra reštartovala aj s novým banovaním a výberom hrdinov. Od tohto momentu prebrali vedenie Vitality a dokázali následne druhú aj tretiu hru vyhrať. Dokázali využiť rozladenosť tímu Giants vo svoj prospech a ťažili z ich nesústredenia, keďže viditeľne stratili na koncetrácii. Výhra v tomto duely nebola z tých najčistejších a mnohým sa môže zdať nefér. Verme, že Giants aj Vitality sa rýchlo oklepú a v ďalších zápasoch ich uvidíme v plnom nasadení.

ROC : OG – 2:1

Druhým zápasom o záchranu bol Roccat vs Origen.
Bolo len veľmi málo fanúšikov, ktorý by nepriali Origenu výhru. Prvá hra bola viac ako 77 minútová a priniesla prvé víťazstvo pre OG po 14 prehrách v rade. Padlo 5 baronov v prospech OG, 4 elder draci a za celú hru sme videli mnoho team fightov, ktoré skončili bez akejkoľvek straty na oboch stranách.

Zdroj: leagueoflegends.com

Druhá hra už bola o niečo svižnejšia a za necelých 55 minút si za skóre 34:20 ROC zaslúžilo vyrovnanie série. Viditeľným nedostatkom, ktorý OG dokazovali aj celú predchádzajúcu časť sezóny 7, bola zlá koordinácia a úplne zanedbaná makro stratégia. Individuálne úmrtia OG umožnili Roccats ovládnuť hru.

Zdroj: leagueoflegends.com

Tretia hra už bola jasnou dominanciou Roccat, keď konečne ako tím zvládli všetky tri fázy hry bez väčších chýb, aj keď je nutné poznamenať, že Origen im veľký odpor nekládol. Ako v predchádzajúcich hrách aj tu bol najslabším článkom Wisdom s veľkým množstvom individuálnych chýb aj keď v tímových súbojoch bolo jeho prítomnosť cítiť.
Za tím Roccat je nutné spomenúť výkon Hjarnanovho Ziggsa a Betsyho Ryzea.

Zdroj: leagueoflegends.com

Origenu na poste supporta nepomohol ani náhradník xPeke, ktorý síce nepredvázal zlú hru, ale ako support nebol natoľko platným hráčom v tíme, ako keď nastupoval na pozícií midera prípadne adc (tiež len ako zástup).

Následujúce zápasy tohto týždňa:
G2 vs SPY
FNC vs UOL
VIT vs ROC
MSF vs H2K (hype týždňa)
OG vs GIA

Pridaj komentár