s1mple: Niekedy si myslím, že Zeus by bol v NaVi oveľa lepší než ja

0

Natus Vincere mali byť po príchode s1mpla najlepším tímom na svete. Len máloktorý iný tím sa môže porovnávať s palebnou silou, ktorú má teraz NaVi k dispozícii. Aj napriek tomu však nedokážu priniesť výsledky, ktoré sa od nich očakávali a s1mple sa na twitteri vyjadril, že Zeus by bol v NaVi možno lepší než on. Čím je spôsobená táto kríza?

S1mple prišiel do tímu 4. augusta (srpna), keď v tíme nahradil dlhoročného člena Zeusa. Prvý turnaj, na ktorom sa NaVi predstavili v novom zložení, bol SL i-League StarSeries Season 2, ktorý sa navyše hral pred domácim publikom v Kyjeve. Očakávalo sa veľa, veď NaVi pred turnajom v online zápasoch ukazovali svoju silu a ničili jedného súpera za druhým. Opak bol pravdou. V skupine s Astralis, TyLoo a Heroic obsadili posledné miesto, keď prehrali s TyLoo aj Astralis. Turnaj nakoniec dokázali vyhrať NiP.

Po výhre na ESL One New York na Kyjev všetci zabudli. Podľa odborníkov išlo len o nezohratosť, hľadanie seba samých a tak ďalej. NaVi v New Yorku skutočne predvádzali dobrý Counter-Strike a švajčiarsky formát im sadol. Postupne zdolali Liquid, Virtus.Pro aj SK Gaming a ako prvý tím postúpili do semifinále, v ktorom zdolali Liquid 2:1 na mapy. Vo finále najprv Virtus.Pro preleteli cez Cobblestone 16:3, no NaVi dokázali zobrať ďalšie dve mapy a vyhrať turnaj. Dlho sa polemizovalo, či Virtus.Pro neprehrali len kvôli krátkej prestávke medzi 2 zápasmi. To už sa nikdy nedozvieme, dôležité je, že NaVi vyhrali a vyzerali veľmi silne.

Foto: hltv.org
Foto: hltv.org

Po výhre v New Yorku však už neprišli žiadne úspechy. Za zmienku stojí len 3-4. miesto na EPICENTER v Moskve. V štvrtej sezóne ESL Pro League sa im nepodarilo prebojovať na záverečný LAN turnaj, keď skončili na nepostupovom 8. mieste so skóre 13:13 (a to mali veľmi nádejné skóre 11:5). Na posledných dvoch prestížnych turnajoch ELEAGUE S2 a aktuálne aj na IEM Oakland nedokázali postúpiť ani zo skupiny, s čím NaVi určite nemôžu byť spokojní.

NaVi samozrejme prechádzajú veľkými zmenami, s1mple je doslova monštrum, ktoré len treba vypustiť a keď sa nakopne, nikto ho nezastaví. GurdiaN si hľadá stratenú formu, sám v rozhovore povedal, že jeho výkony v poslednej dobe za moc nestáli. Veľmi dôležitý faktor je zmena pravidla od Valve, kvôli ktorému tréneri počas zápasu nemôžu komunikovať s hráčmi. Na NaVi to malo obrovský dopad, keďže starix plnil úlohu in-game lídera. Aktuálne to prevzal na seba seized a bude potrebovať čas, kým sa stane pravým lídrom.

Aj napriek tomu, že s1mple pochybuje o svojej platnosti v tíme, jeho štatistiky hovoria, že si vôbec nepočína zle. Na druhej strane GuardiaN má problémy a červené čísla už vôbec nie sú raritou.

Najbližšie sa NaVi predstavia až na ELEAGUE majori, ktorý sa začína 22.1.2017. Natus Vincere tak majú vyše dvoch mesiacov na to, aby sa kvalitne pripravili. Ak chcú pomýšľať o zisku prvého titulu na majori, musí GuardiaN nájsť svoju formu z minulého roku, s1mple musí ukázať, prečo je považovaný za jedného z najlepších hráčov sveta a seized sa naučiť, ako byť správnym vodcom tímu. Čo myslíte, dokážu to?

Pridaj komentár