Stredoškolská esport liga (SSEL) sa stáva skutočnosťou!

5

Obyčajná myšlienka, bezduchý nápad, márny sen ? Veru, že nie! Realita. To čo sa dlhé mesiace skrývalo pred očami verejnosti, pred pár dňami uzrelo svetlo sveta a tak sme sa dočkali historicky prvého ročníka Slovenskej Stredoškolskej Esport Ligy (SSEL).

ssel-titulne-logo

Čo vlastne SSEL je?

SSEL alebo Slovenská Stredoškolská Esport Liga je myšlienka priniesť celosvetovo uznávaný Esport, aj k nám, na Slovensko a to konkrétne mladým stredoškolákom. Šach a šípky sa už niekoľko dekád vnímajú ako šport, tak prečo by to nemalo platiť aj pre ten elektronický? Tento, pre naše končiny atypický projekt, má okrem cieľu oboznámiť Slovensko s Esportom ako takým, taktiež dať šancu mladým amatérskym ale i poloprofesionálnym tímom ukázať sa a zažiariť na celonárodnom merítku a tým možnosť si spraviť aj kariéru, kto vie ? Prišli sme do doby, kde mladí ľudia nechcú byť len právnikmi, lekármi, podnikateľmi. Dnešná generácia sníva o práci youtubera, profesionálneho hráča, game coacha a zamestnaniach, ktoré tu pred niekoľkými rokmi neboli. Tak prečo im nedať tú možnosť?

V akých hrach sa bude súťažiť?

Projekt SSEL prichádza vo svojej prvej sezóne so štyrmi najhranejšími hrami súčasnosti a to sú Counter Strike: Global Offensive, League of Legends, Hearthstone: Hereos of Warcraft a samozrejme Dota 2. Každá hra má pre seba prispôsobené pravidlá, podmienky a štýl turnaja. Viac info na oficiálnej stránke SSEL.

Čo môžem vyhrať?

Keďže sa jedná o absolútne prvý ročník a tým pádom sponzorov a partnerov nie je toľko, ceny a výhry budú financované nami, organizátormi. Hlavná odmena bude spočívať vo finančnej čiastke. Uvažujeme ešte o ďalších možnostiach odmien, ale ešte stále to je vo fáze riešenia. O novinkách vás budeme informovať na našej FB stránke.

Ako sa prihlásiť?

Registrácia do našej ligy je absolútne jednoduchá. Stačí ísť na web, vybrať si hru v akej chceš súťažiť, kliknúť na tlačidlo registrácia, vypísať niekoľkých základných údajov ako názov tímu či školy a je to! Registrovať sa môžete tu: http://sselgg.wixsite.com/ssel

Chceš pomôcť organizátorom?

Sme v situácii, kde sa nám každá pomoc ľubovoľného typu hodí, takže ak by si chcel priložiť ruku k dielu a podieľať sa na tvorení histórie esportu na Slovensku, neváhaj a napíš nám na kontakty nižšie uvedené. Vopred ďakujeme. A nezabúdaj, spolu budujeme slovenský esport!

FB organizátorov: Richard Oles ; Erik Demolli

FB stránka SSELODKAZ

Web SSELODKAZ ; ssel.sk

5 Komentáre

Pridaj komentár