Top 5 najlepších AWPerov súčasnosti

0

Mať dobrého AWP hráča v tíme je veľmi dôležité. Musí mať prehľad o hre, zdravé sebavedomie a odolať tlaku, keďže výsledok kola často závisí na výkone AWPera. Okrem toho je kúpenie tejto zbrane výrazný zásah do ekonomiky a v prípade nevyužitého potenciálu môžu nastať problémy.

Zostavili sme pre vás rebríček piatich najlepších AWP hráčov súčasnosti. Len tesne sa tam nedostali JW či druhý najlepší hráč minulého roku Fallen, ktorého výkony sa v posledných týždňoch výrazne prepadli. Je potrebné zmieniť aj Oskara, ktorý má slušne nabehnuté na vysoké pozície v prípade zotrvania formy.

5
Foto: 12up.com

GuardiaN

Natus Vincere sa stále trápi a GuardiaN spolu s ním. Zdá sa, že jeho forma z roku 2015 je už navždy preč. Za posledné 3 mesiace sa mu rating zastavil len tesne nad jednou celou, čo je stále slušné, no potenciál na vyššie čísla tam je. GuardiaN si už tradične udržuje jedny z najlepších štatistík v otváracích zabitiach (0.14) a AWP zabitiach za kolo (0.65). Treba však podotknúť, že sú to čísla len za uplynulé 3 mesiace na LAN turnajoch, pričom GuardiaN odohral výrazne menej máp než ostatní hráči z tohto zoznamu. Najbližší turnaj v Katowiciach nám napovie, či sa v Top5 aj udrží.

Ikona slovenského Counter-Strike získala piate mieste len tesne pred Švédom JW, hlavne kvôli stabilnejším výsledkom na konci minulého roku. Ak však JW bude pokračovať v aktuálnej forme a GuardiaN sa nezlepší, miesta sa môžu rýchlo vymeniť.

Cajunb

Cajunb je veľmi nenápadný hráč dánskeho North, no je len v tesnom závese za hlavnými hviezdami tímu konfig0m a Magiskom, pričom svoju prácu si plní na výbornú. Síce od neho nevidíme často highlighty a nerozpráva sa o ňom ako o ostatných hráčoch z tohto zoznamu, F.C. Copenhagen však vedel, prečo kupuje tím s týmto AWPerom. Cajunb zohral výraznú úlohu pri postupe svojho tímu na ELEAGUE Major, keď mal v kvalifikácii rating 1.18 a na samotnom majori sa mu rating zastavil tesne nad jednou (nebyť nešťastného zápasu proti VP, mohlo to byť vyššie číslo).

Na DreamHacku v Las Vegas zo začiatku patril medzi hlavných vodcov tímu, no časom mu došla para a mohol to byť jeden z dôvodov ich vypadnutia. Rating 1.07 aj napriek červeným číslam v posledných troch mapách nie je vôbec zlý.

3
Foto: 12up.com

KennyS

Aj napriek katastrofálnym výsledkom svojho tímu si KennyS udržal slušnú formu a dotiahol to na 13. najlepšieho hráča minulého roku. EnVyUs sa nedávno potešili krásnou výhrou na čínskom WESG a na ELEAGUE Majori dokonca bojovali o účasť v playoff, pričom na oboch turnajoch mal Kenny skvelý rating 1.22. Po prestupe do G2 bol ako veľká voda, no následne vychladol a začal sa topiť v červených číslach.

Až na občasné úlety však Kenny podáva celkom stabilné výkony a tretie miesto v rebríčku je zaslúžené. Jeho tím sa nedokázal kvalifikovať na DreamHack a dokonca ani na IEM Katowice, takže majú dostatok času na tréning a od kennyho očakávam návrat vo veľkom štýle.

2
Foto: 12up.com

Device

Device patrí medzi výkonovo najstabilnejších hráčov na svete. Minulý rok dokonca nemal žiaden turnaj, na ktorom by mu rating klesol pod jednu celú. Za posledné 3 mesiace priviedol svoj tím k titulom na ECS S2 a ELEAGUE Majori, na nedávnom DreamHacku v Las Vegas vypadli až v semifinále. Device sa môže pochváliť najvyšším poškodením za kolo (83.3) a najlepším pomerom prvých zabití – 0.15.

Ešte pred pár týždňami by sme ho bez mihnutia oka zaradili na prvé miesto medzi AWP hráčmi, no žezlo si za uplynulú dobu získal niekto iný.

1
Foto: 12up.com

Snax

Poľský fenomén Snax je považovaný za jedného z najinteligentnejších hráčov vôbec. Preslávil sa hlavne svojimi „tancami“ medzi smokmi a skvelým uvažovaním počas celého zápasu. Jeho umenie ukazuje najmä v situáciách 1vX, kedy dokáže vyhrať kolo aj z nemožnej situácie. V štatistikách je na tom veľmi podobne ako device, pričom má táto dvojica výrazný náskok pred ostatnými AWPermi. Okrem AWP vie výborne zaobchádzať aj s inými zbraňami, čo z neho robí všestranného hráča. Len pre zaujímavosť, minulý rok to bolo tretíkrát po sebe, čo sa Snax umiestnil v Top 5 a zatiaľ to vyzerá tak, že sa séria predĺži aj tento rok.

Pridaj komentár