Domov eSport Washington D.C. je novým sponzorom NRG Esports. V pláne je aj ešport...

Washington D.C. je novým sponzorom NRG Esports. V pláne je aj ešport aréna za 65 miliónov dolárov

0
Foto: twitter.com

Športová organizácia hlavného mesta USA Events D.C. bude novým sponzorom NRG Esports. Ako prvý o tom informoval magazín Mashable, v piatok to potvrdila aj organizácia NRG.

Predseda Events D.C. Max Brown sa vyjadril, že uzavrenie spolupráce s NRG Esports je spôsob, ktorým chcú zaistiť lepšiu budúcnosť elektronického športu v danej oblasti.

„Spolupráca s organizáciou ako je NRG nám dáva lepšiu pozíciu do budúcnosti a v ďalších piatich až ôsmich rokoch bude DC [Washington] hlavným mestom e-športu,“ povedal Brown.

NRG Esports má profesionálne tímy v hrách Overwatch, Counter-Strike: Global Offensive, Hearthstone, Super Smash Bros., Rocket League a ďalších. Organizácia bola založená spolumajiteľmi basketbalového tímu Sacramento Kings – Andy Miller a Mark Mastrov. Do NRG investovali veľké mená ako Shaquille O’Neal (víťaz NBA) a hviezdy baseballu Alex Rodriguez či Jimmy Rollins.

Spolupráca s D.C. Events nebude len o logách na tímových dresoch či pod streamom hráčov, v pláne je totiž aj aréna špeciálne navrhnutá pre e-šport za 65 miliónov dolárov. Mala by ponúkať cez 4 tisíc miest na sedenie, otvorenie je naplánované na koniec roka 2018 až začiatok roka 2019.

V elektronickom športe sa pomaly začína presadzovať myšlienka mestských tímov a súťaží. Spoluzakladateľ NRG Esports Andy Miller síce povedal, že spolupráca s Events D.C. ich neviaže k Washingtonu, no nápad mestských tímov sa mu páči. Svetoznámy vývojár Blizzard Entertainment oznámil ligu v hre Overwatch, v ktorej majú tímy reprezentovať jednotlivé mestá z rozličných krajín sveta. Viete si predstaviť, že by sme raz v ešporte videli zápas Praha vs Bratislava? 🙂

Spolupráca NRG Esports s Washingtonom je ďalším dôkazom toho, ako ešport rýchlo napreduje. Miliónové turnaje, spolupráce s najväčšími mestami sveta a obrovské peňažné obraty. Elektronický šport má pred sebou svetlú budúcnosť.

Pridaj komentár